iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostkiiPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Kalisz

Bez prawa jazdy, ale za to z promilami za kierownicą

2019-06-03 14:06:00

Zdjęcie: Archiwum
Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał kierowca audi zatrzymany do kontroli przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego kaliskiej komendy. Dodatkowo podczas kontroli okazało się, że 45-latek wsiadł za kierownicę pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej w Kaliszu pojazd marki Audi. W trakcie kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą 45-latek nie posiadał prawa jazdy. Jak ustalili policjanci dokument został mu zatrzymany wcześniej za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ponadto starosta wydał wobec niego decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Podczas kontroli uwagę funkcjonariuszy wzbudziło dziwne zachowanie mężczyzny oraz wyczuwalna woń alkoholu. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości potwierdziło ich przypuszczenia. 45-latek miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Przypominamy, że zgodnie z art. 180 a Kodeksu Karnego - „kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. Taka sama kara grozi osobie, która wsiadła za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości.

 

 
Źródło: KMP Kalisz


Reklama wyborcza - Piotr Januszkiewicz kandydat na posła

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl