iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostkiiPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Opatówek

Biesiada, grillowanie, piknik i orkiestry dęte

2019-07-10 09:07:00

Sobotnie popołudnie w Opatówku upłynęło pod znakiem wspólnej biesiady, grillowania i muzycznych przebojów w wykonaniu orkiestr dętych i zespołu muzycznego Piano Song, a wszystko to za sprawą odbywającego się Pikniku Świętojańskiego i Koncertu Orkiestr Dętych.

Piknik Świętojański oraz Koncert Orkiestr Dętych odbył się 29 czerwca na placu przy stawach w Opatówku. Tuż po godz. 17.00 uroczystego otwarcia imprezy dokonali burmistrz Opatówka Sebastian Wardęcki oraz prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Bogdan Marszał.

Następnie plac przy stawach rozbrzmiał echem instrumentów dętych. Pierwsze utwory wspólnie wykonały cztery orkiestry z gminy Opatówek. Koncertowały orkiestry z Chełmc na czele z kapelmistrzem Jackiem Kapitaniakiem, z Rajska pod batutą kapelmistrza Adriana Wałowskiego oraz z Tłokini Wielkiej i Opatówka pod przewodnictwem Alicji Sobczak. Publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami, a organizatorzy wręczyli symboliczne podziękowania i dyplomy. Po koncercie orkiestr, ok. godz. 19.30 na scenie zaprezentowała się Kapela ''Sami Swoi''. Piknik Świętojański zakończył się w rytmach tanecznych przebojów w wykonaniu wokalistów Studia Piano - Song.

Urokliwy teren wokół stawów przy ul. Poniatowskiego w Opatówku wypełniony został stoiskami, pośród których na uczestników wydarzenia czekały liczne atrakcje. Wszyscy mogli skosztować kiełbasek i wielu innych grillowanych przysmaków przygotowanych przez jednostki OSP z: Borowa, Cieni Drugiej, Chełmc, Rajska, Opatówka, Tłokini Wielkiej, Porwit, Szałego oraz Sierzchowa. Nie zabrakło także domowych wypieków i słodkości. Dla najmłodszych przewidziano dmuchańce i zjeżdżalnie oraz kolejkę elektryczną.

Piknik Świętojański Miasta i Gminy Opatówek oraz Koncert Orkiestr Dętych zorganizowany został przez: Urząd Miejski Gminy Opatówek, Gminny Ośrodek Kultury w Opatówku, OSP Opatówek, OSP Rajsko oraz Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Opatówku. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tego wydarzenia.

 
Fotorelacja
Reklama wyborcza - Piotr Januszkiewicz kandydat na posła

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl