iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostkiiPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Tenis ziemny

Było blisko niespodzianki

2019-05-24 08:05:00

Kalisz po raz kolejny był gospodarzem turnieju rangi Mistrzostw Polski w Tenisie Ziemnym. Tym razem w półfinałach drużynowych rywalizowały dziewczęta do lat 12. Blisko sprawienia niespodzianki były reprezentantki Sekcji Tenisa Kaliskiego Klubu Sportowego.

Areną zmagań mistrzostw były korty ziemne przy ulicy Łódzkiej, a gospodarzem Kaliski Klub Sportowy wraz z Kaliskim Towarzystwem Tenisowym. Do grodu nad Prosną przyjechały czołowe tenisistki do lat 12 – w tym trzy z najlepszej 10. rankingu Polskiego Związku Tenisowego. 
 
W czwartek odbyły się dwa mecze eliminacyjne. W jednym z nich wystąpiła drużyna Kaliskiego Klubu Sportowego, prowadzona przez trenera Tomasza Matuszewskiego. Reprezentantki gospodarzy stanęły na wysokości zadania, wygrywając z Pabianickim Klubem Tenisowym 5:1. 
 
Od piątku do niedzieli trwały zaś rozgrywki grupowe. W dwóch grupach rywalizowały po cztery drużyny, a miejsce w turnieju finałowym zapewniły sobie po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. W pierwszym meczu grupowym blisko sprawienia niespodzianki była ekipa Kaliskiego Klubu Sportowego, która przegrała z rozstawioną z numerem czwartym - Toruńską Akademią Tenisową 2:4. Trzy z czterech przegranych spotkań kaliszanki kończyły po super tie breakach (jeden z nich zakończył się wynikiem 15-17!). Gdyby reprezentantki gospodarzy wygrały jeden z nich, to wówczas one cieszyłyby się z końcowego zwycięstwa (w przypadku wyniku 3:3 o zwycięstwie decydowałby bilans setów). Niestety, zabrakło w tych kluczowych momentach trochę więcej doświadczenia, a i szczęścia. 
 
W drugim meczu kaliszanki przegrały z faworytem grupy Szczecińską Akademią Tenisową 2:4, chociaż po trzech pierwszych pojedynkach prowadziły 2-1. Najbliżej zwycięstwa gospodarze byli w niedzielnym spotkaniu, ze Stowarzyszeniem AG Tenis Chorzowska w Radomiu. KKS prowadził bowiem w tym spotkaniu 3:0, ale niestety w kolejnych trzech pojedynkach zaprezentowały się gorzej i wynik 3:3 dał zwycięstwo radomiankom (decydował bilans setów). Z grupy tej awans do finałów MP wywalczyły drużyny ze Szczecina oraz Torunia.
 
Sekcja Tenisa Kaliskiego Klubu Sportowego wystąpiła w składzie: Maja Pietraszak, Gabriela Wdzięczna, Nela Pietrzak, Julia Szczerek, Milena Błaszczyk oraz Gabriela Stefaniak.
 
Emocji nie brakowało także w drugiej grupie, w której niepokonana okazała się ekipa AZS Poznań, a drugiej miejsce wywalczył Mostostal Zabrze. Bez awansu do finałów wyjechały z Kalisza dwie drużyny ze stolicy – Legia Warszawa oraz ST TieBreak Warszawa. 
 
Warto przypomnieć, że pod koniec kwietnia w Kaliszu odbyły się także półfinały Drużynowych Mistrzostw Polski do lat 14 chłopców, w których znakomicie zaprezentowała się ekipa Kaliskiego Klubu Sportowego, wywalczając awans do turnieju finałowego.
 
 
 Fotorelacja
Reklama wyborcza - Piotr Januszkiewicz kandydat na posła

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl