iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostkiiPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Kalisz

Orkiestra Dęta OSP w Rajsku najlepsza!

2019-07-02 09:07:00

14 orkiestr dętych z województwa wielkopolskiego wzięło udział w Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych OSP, który odbył się w minioną niedzielę w Kaliszu. Muzyczna rywalizacja miała zacięty charakter, ale jurorzy ostatecznie wskazali zwycięzców.

Przegląd wygrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Rajsku pod batutą Adriana Wałowskiego. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej oraz powiat kaliski.

Oficjalne otwarcie Wojewódzkiego Przeglądu Orkiestr Dętych OSP odbyło się w sercu najstarszego polskiego miasta, a więc pod kaliskim ratuszem. Rozpoczęło się od okolicznościowych przemówień wygłoszonych przez wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego, wiceprezydenta Miasta Kalisza Grzegorza Kulawinka i prezesa Stowarzyszenia Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej Wiolettę Przybylską. Wkrótce po tej części programu, 14 orkiestr dętych uczestniczących w Przeglądzie wspólnie zagrało trzy utwory: "Rycerze Floriana", "Monterey" i "Orkiestry Dęte". Ponad 450 muzykami dyrygował Jacek Konopczyński.

Jurorzy oceniali orkiestry pod względem prezentacji marszowej oraz koncertowej. Największa liczba punktów była do zdobycia za prezentację koncertową. Tutaj orkiestry mogły uzyskać maksymalnie 50 punktów od jednego jurora, za przemarsz z kolei przyznawano maksymalnie po 10 punktów. Komisja w składzie: major Paweł Joks (przewodnicząc jury, dowódca Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych w Poznaniu), prof. Roman Gryń (członek jury, wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu) oraz Liwio Szumała (członek jury, wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Kaliszu) nie miała łatwego zadania. Orkiestry dęte prezentowały bowiem bardzo zbliżony poziom, a o ostatecznym kształcie klasyfikacji końcowej decydowały detale.

Po długiej i intensywnej naradzie organizatorzy konkursu przystąpili do wręczenia nagród indywidualnych, a także w klasyfikacji generalnej. W dekoracji zwycięzców uczestniczyli wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz oraz członek Zarządu Powiatu Kaliskiego Mieczysław Łuczak. Ostatecznie, zwycięstwo w Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych OSP 2019 przypadło Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP w Rajsku grającej pod batutą Adriana Wałowskiego. Na drugim miejscu uplasowała się Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP Pruszków, a tuż za nią była Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Liskowa. Oprócz wspomnianych laureatów, prawo reprezentowania województwa wielkopolskiego w dalszych eliminacjach regionalnych uzyskali reprezentanci: Rychwała, Godziesz Wielkich, Żelazkowa, Krzywinia i Rychnowa. Identycznie prezentował się rozkład miejsc na podium w klasyfikacji powiatowej.

Organizatorzy przyznali także nagrody indywidualne. Najlepszym kapelmistrzem został wybrany Adrian Wałowski z Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Rajsku, najlepszymi muzykami okrzyknięto: tubistkę Natalię Filipiak (Godziesze Wielkie), która wygrała tym samym udział w Letniej Akademii Instrumentów Dętych i Blaszanych Plus oraz trębacza Pawła Janiaka (Iwanowice). Specjalne wyróżnienia przyznano natomiast Orkiestrze Dętej Quantum z Rychwała za najlepszą prezentację marszową oraz dla mażoretek działających przy Orkiestrze Dętej "Wiwat" z Żelazkowa. Okolicznościowe podziękowania otrzymał również Jacek Konopczyński za poprowadzenie wszystkich orkiestr dętych podczas koncertu pod kaliskim ratuszem.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski oraz starosta kaliski Krzysztof Nosal. Zadanie dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych OSP - klasyfikacja

1. Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Rajsku

2. Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP Pruszków

3. Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Liskowie

4. Orkiestra Dęta Quantum w Rychwale

5. Młodzieżowa Orkiestra OSP w Godzieszach Wielkich

6. Orkiestra Dęta i Mażoretki "Wiwat" w Żelazkowie

7. Orkiestra Dęta OSP w Krzywiniu oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Rychnowie

9. Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie

10. Orkiestra Dęta OSP w Chełmcach

11. Młodzieżowa Orkiestra OSP w Godzieszach Wielkich

12. Orkiestra Dęta w Iwanowicach

13. Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP Pruszków

14.  Orkiestra Dęta przy OSP w Stawie

 

Nagrody specjalne

Najlepszy kapelmistrz - Adrian Wałowski (Rajsko)

Najlepszy muzyk - tubistka - Natalia Filipiak (Godziesze Wielkie)

Najlepszy muzyk - trębacz - Paweł Janiak (Iwanowice)

Specjalne wyróżnienie - Orkiestra Dęta Quantum w Rychwale za najlepszą prezentację marszową

Specjalne wyróżnienie - Mażoretki działające przy Orkiestrze Dętej "Wiwat" w Żelazkowie

 

 Fotorelacja
Reklama wyborcza - Piotr Januszkiewicz kandydat na posła

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl