iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostkiiPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Z policji

Patrol z Kalisza na podium

2019-07-03 14:07:00

Zdjęcie: wielkopolska.policja.gov.pl
W Sali Herbowej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której nagrodzone zostały najlepsze patrole w Wielkopolsce. Patrol z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zajął w tym konkursie drugie miejsce.

Ogólnopolskie Zawody Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku" rozgrywane są od roku 1994. Organizatorem i gospodarzem finału krajowego jest corocznie Szkoła Policji w Słupsku, gdzie pod patronatem Prezydenta RP funkcjonariusze reprezentujący wszystkie komendy wojewódzkie oraz Komendę Stołeczną Policji rywalizują o miano policyjnego patrolu roku. Od początku istnienia konkursu w finale krajowym uczestniczyły drużyny reprezentujące KWP w Poznaniu.

Turniej jest formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę patrolowo - interwencyjną, którzy są szczególnie blisko ludzkich problemów; pojawiają się, kiedy potrzebna jest pomoc, a ich obecność na ulicach decyduje o spokoju i bezpieczeństwie mieszkańców. Ze służbą tą wiąże się wiele oczekiwań. Od policjantów patrolowych w dużej mierze zależy ocena pracy Policji i poziom społecznego zaufania do jej działań. Policjanci poprzez przygotowania i udział na wszystkich etapach zawodów poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, co w naturalny sposób ma wpływ na ich efektywność w służbie.

Zawody ogólnopolskie poprzedzone są eliminacjami wojewódzkimi, w których udział biorą najlepsi policjanci prewencji wszystkich komend miejskich i powiatowych Policji garnizonu wielkopolskiego oraz Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu.

Tradycją już jest obejmowanie honorowego patronatu nad wielkopolską edycją zawodów przez Wojewodę Wielkopolskiego.

W tym roku udział w turnieju wzięły 33 pary patrolowe, a więc łącznie 66 policjantów z terenu całej Wielkopolski. Policjanci rywalizowali w trzech konkurencjach: teście wiedzy zawodowej, sprawdzianie sprawności fizycznej oraz sprawdzianie wyszkolenia strzeleckiego.

Podczas uroczystej zbiórki, nagrody dla policjantów wręczyli Wojewoda Wielkopolski – Zbigniew Hoffmann, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu – insp. Roman Kuster, oraz przedstawiciel NSZZ Policjantów – mł. asp. Mateusz Przybyłowski.

 

Klasyfikacja końcowa wojewódzkiego etapu konkursu wygląda następująco:

 

I miejsce – Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie

- skład patrolu: sierż. Michał Piosik i sierż. Dariusz Cebulski

II miejsce – Komenda Miejska Policji w Kalisz

- skład patrolu: st. sierż. Seweryn Tarłowski i sierż. Mateusz Skorzybót

III miejsce – Komisariat Wodny Policji w Poznaniu

- skład patrolu: st. sierż. Jakub Stachowski i st. sierż. Patryk Chrystek

 

Od 11 do 13 września wyłonione w konkursie wojewódzkim dwie najlepsze pary patrolowe z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie i Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu reprezentować będą nasze województwo w trakcie XXVI edycji finału Turnieju w SP w Słupsku. Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu stanowić będą parę rezerwową, która w przypadku zaistnienia zdarzeń losowych uzupełni skład reprezentacji wielkopolskiego garnizonu policji.

 

 
Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl


Reklama wyborcza - Piotr Januszkiewicz kandydat na posła

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl