iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostkiiPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Biegi

Pobiegli 5-10-15

2019-05-28 11:05:00

Blisko 230 biegaczy wzięło udział w II Biegu Stawiszyn 5-10-15 km. Najszybszym zawodnikiem w niedzielne południe okazał się Daniel Napierała z Opatówka, który pokonał 15 kilometrów w czasie 55:58. Wśród kobiet, kapitalnie zaprezentowała się Justyna Matczak z Drużyny Powiatu Kaliskiego, która zwyciężyła kategorię open kobiet.

Bieg w Starym Kiączynie (gmina Stawiszyn) był drugim z cyklu Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2019. Uczestnicy mieli do wyboru dystans 5, 10 lub 15 kilometrów. Różnorodność odległości do pokonania sprawiła, że na starcie stawiło się blisko 230 dorosłych biegaczy, wśród których nie zabrakło również rekreacyjnych pasjonatów biegania, dla których liczy się przede wszystkim przyjemność z biegania i zdrowy tryb życia.

Oczy obserwatorów przykuwały jednak przede wszystkim zmagania w ramach biegu głównego na dystansie 15 kilometrów. W tym roku nie było łatwo. Wyścigom towarzyszyła bowiem upalna aura, która w przypadku złego rozkładu sił, skutecznie utrudniała biegowe życie startującym śmiałkom. W tych warunkach najlepiej poradził sobie Daniel Napierała z Opatówka, który uzyskał czas 55:58 i zdecydowanie zwyciężył rywalizację wśród mężczyzn.

Na starcie tradycyjnie już zameldowała się liczna ekipa Drużyny Powiatu Kaliskiego, którą tworzą pracownicy Starostwa Powiatowego w Kaliszu oraz zaprzyjaźnieni biegacze. W tym roku jej członkowie spisali się znakomicie. Szczególne brawa należą się Justynie Matczak, która zakończyła zmagania z czasem 1:09:48, co też okazało się zdecydowanie najlepszym wynikiem wśród kobiet. W szeregach powiatowej ekipy odzianej w koszulki z charakterystyczną szachownicą bardzo korzystnie zaprezentował się także Dariusz Pysno, który zajął 2. miejsce w kategorii M50-59.

Jeszcze przed wyścigiem dorosłych, od godziny 10.00, na terenach rekreacyjnych w Starym Kiączynie odbywały się zmagania dziecięco-młodzieżowe. Można śmiało powiedzieć, że młodzi adepci sportu opanowali ścieżki biegowe. W tym roku pojawiła się ich rekordowa ilość, co też jednoznacznie pokazuje, że rośnie szerokie grono pasjonatów sportów biegowych.

Kolejnym biegiem z cyklu Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2019 będzie "I Bieg Chrystowskich", który odbędzie się 9 czerwca na dystansie ok. 10,5 kilometra w Tłokini Kościelnej.

 

Wyniki:

 

Drużyna Powiatu Kaliskiego: Jacek Jankowski,  Magdalena Maciejowska, Andrzej Łuczak, Michał Marszałkowski, Justyna Matczak, Grzesiek Matuszak, Dariusz Pysno, Marcin Chorąziak.

 

Organizatorem wydarzenia była Gmina i Miasto Stawiszyn, Klub Biegacza Baster-Team Kalisz, a współorganizatorem Powiat Kaliski.

 

 Fotorelacja
Reklama wyborcza - Piotr Januszkiewicz kandydat na posła

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl