iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostkiiPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Z powiatu

W Sierzchowie bawili się na pierwszym festynie rodzinnym

2019-06-28 13:06:00

Zdjęcie: Koło Gospodyń Wiejskich w Sierzchowie
W Sierzchowie odbył się pierwszy festyn rodzinny. Inicjatorem i główną siłą napędową było tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich.

Goście mogli liczyć na atrakcje od godziny 15.00 do późnego wieczora. Był bogaty bufet z poczęstunkiem wytrawnym i słodkim, w tym pysznymi ciastami własnego wypieku oraz owocami i napojami, grill, lody, stoiska z popcornem i fontannami czekoladowymi. Wszystkiemu towarzyszyła muzyka taneczna.

Dzieci cieszyły się dmuchanym zamkiem, malowaniem twarzy, ogromnymi bańkami mydlanymi, wspólnym malowaniem farbami, balonikami formowanymi w różne kształty.

Niespodzianką była zabawa w kodowanie z robotem Photnon użyczonym przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Braci Gillerów w Opatówku.

Przygotowano konkursy i zabawy, na przykład w rozpoznawanie roślin czy też tzw. gorące krzesła. Do konkursu na rozpoznawanie smaków zaproszeni zostali Stanisław Suchecki - poprzedni sołtys Sierzchowa, Krystyna Stasiak – była wieloletnia przewodnicząca KGW Sierzchów, Krzysztof Tośta – prezes OSP Sierzchów oraz Jędrzej Zaczyk – prefekt parafii Rajsko. Z zawiązanymi oczyma dzielnie smakowali musztardę, sok z wiśni i podobne specjały.

Ważnym punktem programu były dwa mecze towarzyskie piłki nożnej: dzieci – mamy oraz młodzież – ojcowie.

Strażacy z OSP Opatówek i OSP Sierzchów przygotowali pokazy ratowniczo-gaśnicze, wzywanie pomocy w razie niebezpieczeństwa na drodze, uwalnianie ofiary z samochodu po wypadku, udzielanie pierwszej pomocy oraz gaszenie płonącego samochodu. Zostali nagrodzeni dużymi brawami.

Zaprezentowano także wianek świętojański, który został zgłoszony do konkursu dla KGW organizowanego przez Wielkopolski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Na Facebooku stworzono profil społecznościowy Nasz Sierzchów.

 

 

 
Fotorelacja


Źródło: Koło Gospodyń Wiejskich w Sierzchowie


Reklama wyborcza - Piotr Januszkiewicz kandydat na posła

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl