iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Ważne sprawy

"Bestia ze wschodu" nadchodzi! Co grozi za niedopełnienie obowiązku usuwania sopli i śniegu przez właścicieli posesji?

2021-01-15 09:01:00

Śnieg już sypnął... Najbliższe dni i noce mają dodatkowo przynieść spore ochłodzenie. Synoptycy straszą temperaturą nawet, 10 stopni poniżej zera! Policja z kolei przypomina, że niedopełnienie obowiązku usuwania sopli i śniegu przez właścicieli budynków jest wykroczeniem.

O tym, że zimowa aura jest często niebezpieczna pamiętać powinni także właściciele budynków.

 

Śnieżne czapy i błyszczące w słońcu sople lodu zwisające z dachów budynku, to piękny zimowy krajobraz. Piękny, ale niosący ze sobą też poważne niebezpieczeństwo. Biały puch zalegający na dachach budynków stanowi zagrożenie zarówno dla mieszkańców jak i przechodzących obok tych budynków osób, gdy śniegu jest zbyt dużo, jego ciężar może doprowadzić do osłabienia konstrukcji dachu a w najgorszym przypadku nawet do jego zawalenia. Równie niebezpieczne co śnieg są dużych rozmiarów lodowe sople. Spadając z dużych wysokości mogą wyrządzić ogromną krzywdę przechodniom, a nawet doprowadzić do śmierci.

 

Właściciele i zarządcy budynków powinni pamiętać również o chodnikach znajdujących się przy ich posesjach. Każdego roku, w wyniku poślizgnięcia się na oblodzonej lub nieoczyszczonej ze śniegu powierzchni, wiele osób odnosi obrażenia w postaci złamań kości i zwichnięć.

   

Policja przypomina o ciążącym na właścicielach, administratorach i najemcach budynków, obowiązku usuwania zalegającego śniegu na dachach i chodnikach oraz usuwaniu sopli lodowych. Śnieg i błoto pośniegowe należy odgarniać w miejsce nie powodujące zakłóceń w ruchu pieszych.

  

Zabronione jest uprzątanie śniegu, lodu, błota i innych zanieczyszczeń z chodników na teren jezdni oraz składowania pod drzewami: śniegu, lodu, błota pośniegowego zawierających środki chemiczne używane do usuwania śliskości.

 

Osoby, które nie przestrzegają powyższych przepisów podlegają karze:

  • za uchylanie się od obowiązku uprzątania chodnika ze śniegu, lodu i błota pośniegowego oraz likwidacja śliskości – 100 zł mandatu bądź grzywną nawet do 1 500 zł,
  • za uchylanie się od obowiązku uprzątania zwisających sopli i nawisów śnieżnych z dachu – do 500 zł.

Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl


Źródło: KPP Jarocin


SMOK AUDIO


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl