iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

"Drgania powodują hałas i pękanie budynków"

2021-04-12 14:04:00

Zdjęcie: google.maps
Naprawy dylatacji na Moście Majkowskim w Kaliszu, domaga się jeden z lokalnych samorządowców.

- Bardzo duży ruch kołowy w tym miejscu powoduje bardzo duży hałas. Przede wszystkim przy przejazdach dużych aut ciężarowych. Jest to bardzo uciążliwe dla mieszkańców pobliskiej ulicy Wyspiańskiego - zwraca uwagę Tomasz Bezen, kaliski radny dodając, że powstające drgania przy przejeździe aut, powodują też pękanie murów pobliskich budynków.

Natomiast władze miasta przekonują, że dylatacja na obiekcie mostowym w ciągu ul. Piłsudskiego, jest w dobrym stanie technicznym.

- Hałas, o którym pan pisze jest generowany przez przejeżdżające pojazdy i jest spowodowany specyfiką zastosowanego na tym obiekcie urządzenia dylatacyjnego. (...) Podczas przejazdu pojazdów po obiekcie, z uwagi na szerokość dylatacji, następuje najechanie opony na metalowe elementy dylatacji zabezpieczające szczelinę dylatacyjną, co generuje efekty dźwiękowe - wskazuje Krystian Kinastowski, prezydent miasta Kalisza.

Jednocześnie dodaje, że w celu zmniejszenia skutków tego zjawiska w 2020 roku wykonany został remont nawierzchni bitumicznej w obrębie dylatacji od strony ul. Majkowskiej. Zaś w 2021 r. planowane jest wykonanie powierzchniowego utrwalenia z drugiej strony obiektu mostowego.

- Równocześnie pragnę podkreślić, iż przejazd pojazdów przez dylatacje nie powoduje powstawania drgań, które mogłyby powodować pękanie murów pobliskich budynków - zapewnia prezydent Kalisza.

(alf)iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl