iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Wydarzenia

"Jesień Organowa - Chełmce 2019"

2019-10-07 11:10:00

Zdjęcie: Rafał Saganowski
Zakończył się IV Międzynarodowy Festiwal "Jesień Organowa - Chełmce 2019", zorganizowany przez Fundację "Inicjatywa dla Opatówka" oraz parafię pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmcach.

24 września odbyły się wydarzenia towarzyszące festiwalowi. Najpierw odbyły się trzy koncerty edukacyjne, na których przedstawiono młodzieży z pobliskich szkół organy piszczałkowe. W koncertach wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z Opatówka, Rajska, Stobna, Godziesz Wielkich, Żydowa, Woli Droszewskiej, Brzezin, Iwanowic i Chełmc. Wieczorem w sali OSP Chełmce odbyło się spotkanie dla mieszkańców. Oba spotkania poprowadzili organmistrz Andrzej Sutowicz i organista Łukasz Mosur. Uczestnicy tych wydarzeń wysłuchali nie tylko opowieści o organach piszczałkowych, ale mogli zobaczyć i spróbować zagrać na grającym modelu organów skonstruowanym przez A. Sutowicza.

 

29 września odbył się trzeci, finałowy koncert z udziałem organisty Mateusza Kamińskiego oraz trębacza Grzegorza Witkowskiego. W repertuarze znalazły się utwory m.in. J. S. Bacha czy A. G. Rittera. Na koniec koncertu głos zabrali w imieniu organizatorów proboszcz parafii pw. NNMP w Chełmcach ks. Jerzy Salamon, dyrektor artystyczny Ł. Mosur oraz dyrektor organizacyjny Mateusz Walczak, prezes zarządu Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka". Krótko podsumowano Festiwal, dziękując przede wszystkim słuchaczom za udział w koncertach.

 

Festiwal „Jesień Organowa" był współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Fundację PZU. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Biskup Kaliski Edward Janiak oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP. Wszystkie koncerty festiwalowe poprowadziła Izabela Pinczewska-Kubiak. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przebiegu Festiwalu.

 

Za rok odbędzie się piąty festiwal, nad którym organizatorzy już teraz pracują, by jako mały jubileusz stał się wyjątkowym wydarzeniem muzycznym.

 

 
fot. Rafał Saganowski/Kamil RatajczykFotorelacja
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl