iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z powiatu

"Kiecka" w Opatówku

2019-07-11 07:07:00

Opatówek był miejscem realizacji międzynarodowego projektu pn. "Kiecka" prowadzonego pod kierunkiem prof. Moniki Kostrzewy z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Pierwszym jego etapem były przeprowadzone przez prof. Monikę Kostrzewę warsztaty artystyczne polegające na przedstawieniu studentom z Canakkale Onsekiz Mart University w Turcji, piękna kaliskiej architektury z intrygującymi motywami architektonicznymi obecnymi w strukturze zabytkowych budynków. Projekt "Kiecka", jak twierdzi prof. M. Kostrzewa, nazwany został słowem które obecne w polskim i tureckim języku przyporządkowane jest do ubioru damskiego. Jest ono również symbolem kobiecości toteż powstałe w projekcie realizacje są adresowane do wszystkich kobiet o różnym temperamencie, wieku i kulturowości.

Ten wyjątkowy projekt swoją premierową prezentację miał 28 czerwca w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, podczas wernisażu wystawy i pokazu "Od kreacji do rzeczy". W pokazie zaprezentowane zostały modele między innymi Ayşe Buse Karabal studentki Canakkale Onsekiz Mart University, która będąc jednocześnie instruktorką salsy stworzyła układ choreograficzny do tej prezentacji. Wystawę można oglądać do 30 września.

Burmistrz Opatówka Sebastian Wardęcki, uczestniczył w spotkaniu z udziałem międzynarodowej delegacji osób zaangażowanych w realizację projektu. Spotkanie to odbyło się w Pałacu w Tłokini Kościelnej. Było ono znakomitą okazją rozmów na temat tego unikatowego przedsięwzięcia oraz do zaprezentowania gościom walorów gminy Opatówek.

 

 W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl