iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Kalisz

"Mole biblioteczne" w ratuszu

2019-06-06 08:06:00

Z okazji Dnia Dziecka w sali recepcyjnej kaliskiego magistratu odbyło się spotkanie z małymi" molami bibliotecznymi". Na zaproszenie władz Kalisza przybyły do ratusza dzieci z Publicznego Przedszkola nr 18 im. „Chatka Puchatka”, Publicznego Przedszkola Sióstr Nazaretanek im. Św. Józefa Opiekuna „Mały Nazaret” oraz z Niepublicznego Przedszkola Jacka i Agatki”.

Wybór przedszkoli nie był przypadkowy. To właśnie z tych placówek dzieci w największej ilości włączyły się w akcję promującą czytelnictwo „Zostań Supermolem Bibliotecznym”.

Spotkanie wiceprezydenta Miasta Kalisza Grzegorza Kulawinka oraz naczelnika Kancelarii Prezydenta Miasta Marcina Cieloszyka z przedszkolakami organizowała Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu. Wszystkich przybyłych tego dnia do sali recepcyjnej łączyła pasja czytania i miłość do książek. Gospodarze przeczytali dzieciom bajki i rozmawiali o upodobaniach czytelniczych małych kaliszan. Przedszkolaki także przygotowały miłe niespodzianki. Salę recepcyjną ratusza tego dnia zdobiły prace plastyczne wykonane przez dzieci, ilustrujące ulubionych bohaterów literackich. Dodatkową atrakcją przygotowaną przez miłych, małych gości były wystąpienia artystyczne. Dzieci zaimponowały słuchaczom talentami wokalnymi i recytatorskimi.

Każde dziecko otrzymało książeczkę „Herobrajn i inne opowieści”, napisane i zilustrowane przez uczniów klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi w Kaliszu. Inicjatorką powstania tego wydawnictwa, dofinansowanego przez Miasto Kalisz, była pani Barbara Łęgowska – nauczycielka SP nr 17. Małe mole biblioteczne otrzymały także kolorowanki ufundowane przez kaliskie wydawnictwo Martel.

Ogromnym zainteresowaniem przedszkolaków cieszyła się specjalna ścianka do zdjęć, ukazująca Supermola Bibliotecznego. Dzieci podziwiały także najnowsze wydawnictwa zakupione przez Oddziały Dziecięce Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu, wśród których były książki przestrzenne, dźwiękowe i z pacynkami. Dla dzieci przygotowano również słodki poczęstunek.

 

Akcję promującą czytelnictwo pod hasłem „Zostań Supermolem Bibliotecznym” organizuje Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu

Dzieci, które założą kartę czytelniczą i zdobędą sześć pieczątek za wypożyczanie książek otrzymają w nagrodę biblioteczny medal. Przedszkola, z których najwięcej dzieci włączy się w akcję uzyska tytuł NAJBARDZIEJ ZACZYTANEGO PRZEDSZKOLA KALISZA 2019 ROKU. Akcja trwa do końca sierpnia i każde kaliskie przedszkole ma jeszcze szansę wywalczyć ten zaszczytny tytuł.

 

 Fotorelacja
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl