iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Drogi

"Są to zaniedbania poprzednich ekip, w tym również parlamentarzystów PO/PSL z kalisko-leszczyńskiego okręgu wyborczego"

2019-07-19 07:33:49

17 lipca w Sejmie odbyło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi Ekspresowej S12. Podczas trwającego kilka godzin posiedzenia, w których uczestniczyli posłowie i samorządowcy z naszego regionu.

W spotkaniu wzięli udział min. przedstawiciel prezydenta miasta Kalisza Krzysztof Gałka i starosta Krzysztof Nosal. Omówiono stan przygotowań budowy trasy na poszczególnych odcinkach oraz analizę wypadkowości.

 

Zabierając głos w dyskusji poseł Jan Mosiński zwrócił uwagę na kilka istotnych kwestii, a mianowicie, że średni dobowy ruch pojazdów na poszczególnych odcinkach DK-12 i S-12 ma znaczący wpływ na wypadkowość, stąd tak bardzo ważne jest, aby budowa drogi ekspresowej S12 była kontynuowana i zmierzała w kierunku zachodniej granicy Polski. Poseł Mosiński zwrócił uwagę, że badanie średniego dobowego natężenia ruchu nie uwzględnia miasta Kalisz, który takich pomiarów nie ma. - Niestety są to zaniedbania poprzednich ekip, w tym również parlamentarzystów PO/PSL z kalisko-leszczyńskiego okręgu wyborczego - podkreśla parlamentarzysta. - Z przykrością konstatuję, że zmarnowano 8 lat.

 

Jan Mosiński zaproponował, aby na następnym posiedzeniu wiodącym tematem była kwestia planów GDDKiA jeżeli chodzi o trasowanie przebudowy na odcinku Piotrków Trybunalski – Kalisz – Leszno i dalej do zachodniej granicy kraju. Poseł podkreślił, że m. Kalisz jest jedynym miastem w Polsce tej wielkości, które nie ma obwodnicy dlatego też, tak ważne jest, aby poznać plany Dyrekcji Generalnej Dróg Krajowych i Autostrad w przedmiotowej sprawie.

 

 iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl