iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Kalisz

"Speak, sport, click and sing!"

2019-11-19 13:11:00

Nauczyciele z partnerskiego Hamm (Niemcy) oraz z Neufchateau (Francja) wraz z przedstawicielami Szkoły Podstawowej nr 10 w Kaliszu gościli u prezydenta Krystiana Kinastowskiego. Okazją do spotkania stał się udział w międzynarodowym projekcie dla szkół podstawowych "Speak, sport, click and sing!" w ramach programu ERASMUS+.

Projekt rozpoczął się we wrześniu 2019 r. i potrwa do końca sierpnia 2021 r. Uczestniczą w nim cztery szkoły podstawowe: Hellwegschule z Hamm (Niemcy), Ecole Marcel Pagnol z Neufchateau (Francja), Instituto comprensivo Rosmini z Crotone (Włochy) i Szkoła Podstawowa nr 10 im. Marii Konopnickiej w Kaliszu.

 

Goście zagraniczni przyjechali do Kalisza wczoraj po południu, by przez następne 4 dni pracować nad kompetencjami cyfrowymi nauczycieli. Dziś w szkole goszczącej odbyło się pierwsze szkolenie z cyklu posługiwania się mediami cyfrowymi i cyfrową przestrzenią poprzez wykorzystanie tabletów, komputerów, aparatów cyfrowych, wspólnego bloga i eTwinningu. Spotkanie było też okazją do wymiany doświadczeń i rozmów na temat różnych systemów szkolnictwa w Polsce, Niemczech i Francji.

 

Nauczyciele i uczniowie będą spotykać się w każdym z czterech krajów, gdzie odbędą się krótkoterminowe wymiany uczniowskie i szkolenia nauczycieli. Najbliższe spotkanie młodzieży ze szkół partnerskich planowana jest w Kaliszu w maju 2020 r. – z każdej szkoły przyjedzie czworo uczniów w wieku 10 lat.

 

W ramach projektu każdy z partnerów będzie dzielić się z innymi swoimi mocnymi stronami. Szkoła z Włoch (której przedstawiciele nie dotarli do Kalisza) przedstawi metody kooperatywnej nauki języka obcego, w szczególności języka niemieckiego i angielskiego.

 

Niemcy zaprezentują, jak być szkołą zorientowaną na sport ze szczególnym uwzględnieniem sportów masowych. Podczas spotkania w Hamm przewidziany jest dzień sportu, podczas którego odbędzie się maraton dla dzieci oraz mecze plażowej piłki ręcznej.

 

Francuzi będą uczyć emisji głosu i piosenek należących do kultury każdego kraju. Stworzone projekty piosenkarskie zostaną rozpowszechnione za pośrednictwem bloga, a podczas wymiany uczniowskiej powstanie musical, który zostanie nagrany i rozpowszechniony.

 

Przy realizacji projektu szkoły będą dodatkowo współpracować ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Języka Niemieckiego „Amici del tedesco” w Crotone, ze szkołą muzyczną „Ecole de musique Neufchateau” i z klubem sportowym z Hamm „Hammer Sportverein” (HSC).

 

 Fotorelacja
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl