iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

100-lecie szkoły i zjazd absolwentów

Zdjęcie: Marta Wolarz

W Liskowie świętowano 100-lecie Zespołu Szkół nr 1 połączone z IV Zjazdem Absolwentów ZS nr 1 i 2.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w liskowskim kościele, następnie Absolwenci i uczestnicy przemaszerowali do szkoły, gdzie najpierw wmurowano kapsułę czasu dla przyszłych pokoleń, a także odsłonięto pamiątkową tablicę. Następnie rozpoczęły się uroczystości za szkołą, podczas których przypomniano historię instytucji, złożono szereg gratulacji i podziękowań.

W roku Jubileuszu Rada Powiatu Kaliskiego postanowiła uhonorować szkołę najwyższym i najbardziej prestiżowym odznaczeniem, jakim niewątpliwie jest Medal Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego.

Rada Powiatu Kaliskiego uchwałą Nr LIX/516/2023 z dnia 31 maja 2023 r. nadała Medal „Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego” Zespołowi Szkół Nr 1 w Liskowie w 100. rocznicę powstania placówki, w uznaniu za wieloletnią działalność edukacyjną i pracę na rzecz kształcenia wykwalifikowanych kadr dla gospodarki regionu oraz wkład w wychowanie młodzieży, szeroką promocję kształcenia zawodowego oraz promocję Powiatu Kaliskiego w kraju i poza jego granicami.

Wniosek o nadanie Medalu podpisany został przez Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego, Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Zjazdu Absolwentów Krzysztofa Grabowskiego, Starostę Kaliskiego Krzysztofa Nosala, Przewodniczącego Rady Powiatu Kaliskiego Jana Adama Kłysza, Wicestarostę Kaliskiego Zbigniewa Słodowego oraz Wójt Gminy Lisków Marię Krawiec.

Medal nadany przez Radę Powiatu Kaliskiego to wyróżnienie honorowe zarówno dla samej instytucji, jak i dla osób, które przez wiele lat pracowały i tworzyły to miejsce i jego długą historię. Podczas uroczystości okolicznościowe egzemplarze uchwały zostały wręczone także poprzednim Dyrektorom Szkoły.

 

Źródło: powiat.kalisz.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU