iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Kalisz

14-krotnie płacił zbliżeniowo skradzioną kartą

2020-05-15 13:05:00

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali 24-latka, podejrzanego o kradzież karty płatniczej i dokonywanie płatności przy jej użyciu.

Do przywłaszczenia karty bankomatowej przez 24-latka doszło w marcu tego roku. Mężczyzna wykorzystał stan upojenia alkoholowego swojego kolegi i zabrał m.in. należącą do niego kartę bankomatową. W ciągu dwóch dni mężczyzna użył cudzej karty, aż 14-krotnie, płacąc zbliżeniowo za rożnego rodzaju zakupy i usługi. Dwie kolejne próby płatności okazały się nieudane.

Ustaleniem sprawcy kradzieży karty zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego. Zgromadzone w tej sprawie informacje wskazywały, że przestępstwa mógł dokonać 24-letni znajomy pokrzywdzonego. Mężczyzna został zatrzymany. Na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał zarzuty. Odpowie łącznie za 17 czynów - kradzież karty płatniczej, 14 włamań do systemu bankowego i kradzież pieniędzy oraz 3 usiłowania kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa grozi mu kara 10-lat pozbawienia wolności.

Do zwolenników płatności elektronicznych apelujemy o ostrożność. Przypominamy, aby przy korzystaniu z tego typu płatności właściwie zabezpieczać karty płatnicze, ponieważ ich zgubienie bardzo szybko może zostać wykorzystane przez przestępców. Ważne jest aby na bieżąco kontrolować stan konta, a w przypadku pojawienia się w historii transakcji, których nie dokonaliśmy, natychmiast poinformować bank oraz zastrzec swoją kartę. Pamiętajmy również o odebraniu karty z bankomatu, czy terminala po zakończeniu transakcji.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl