iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

145 laptopów dla "samochodówki" i "ekonomika"

2020-12-21 12:12:00

Zdjęcie: Katarzyna Ciupek - Urząd Miasta Kalisza
Miasto Kalisz uzyskało dofinansowanie na realizację projektu pn. „Kalisz – przestrzeń dla profesjonalistów. Wzmocnienie kształcenia zawodowego poprzez zakup sprzętu komputerowego umożliwiający edukację w formie zdalnej”. Umowę w tej sprawie podpisali wiceprezydent Grzegorz Kulawinek oraz Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Projekt realizowany jest od 23 listopada do 31 grudnia 2020 roku. Jego całkowita wartość to 543.750 zł. Dofinansowanie wynosi 462 187,50 zł, natomiast wkład własny Miasta 81 562,50 zł.
 
W ramach projektu zakupionych zostanie 145 laptopów z oprogramowaniem oraz zestawami słuchawkowymi, które trafią do Zespołu Szkół Samochodowych  im. Stanisława Staszica w Kaliszu oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu. Ze sprzętu korzystać będzie łącznie 121 uczniów oraz 24 nauczycieli.
 
- Nauka zdalna to dziś codzienność systemu edukacji. Miasto Kalisz wspiera zarówno uczniów, jak i nauczycieli m.in. poprzez zakup sprzętu niezbędnego do realizowania kształcenia na odległość. Z nowego sprzętu korzystają już uczniowie kaliskich szkół podstawowych, liceów, techników, szkół branżowych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Dzięki kolejnym pozyskanym środkom możemy zapewnić nowoczesne urządzenia dla młodzieży i kadry szkół branżowych - powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.
 
Projekt ma na celu zapobieganie i łagodzenie skutków epidemii Covid-19 poprzez wyposażenie placówek edukacyjnych w sprzęt umożliwiający kształcenie w formie zdalnej. Dzięki jego realizacji uczniowie i nauczyciele, którzy borykają się z trudnościami w zakresie sprzętu komputerowego, zyskają równy dostęp do edukacji, a kształcenie w okresie nauki zdalnej stanie się bardziej efektywne.
 
- Przy nauczaniu zdalnym te środki są bardzo potrzebne, dlatego cieszę się, że wsparliśmy Miasto Kalisz kwotą ponad 460 tysięcy złotych powiedział wicemarszałek Krzysztof Grabowski.
 
W ramach działań wspierających edukację, w czasie epidemii Covid-19, w 2020 roku Miasto Kalisz pozyskało środki w ramach projektów „Zdalna szkoła” oraz „Zdalna szkoła +”, finansowanych z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Pozwoliły one na zakup 159 tabletów z zestawami słuchawkowymi oraz 60 laptopów, które służą już dzieciom i młodzieży kaliskich szkół podstawowych, liceów, techników, szkół branżowych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Wartość obu projektów wyniosła 261 818,61 zł.
 
Projekt „Kalisz – przestrzeń dla profesjonalistów. Wzmocnienie kształcenia zawodowego poprzez zakup sprzętu komputerowego umożliwiający edukację w formie zdalnej” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl


Źródło: Katarzyna Ciupek - Urząd Miasta Kalisza


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl