iKalisz.pl reklamy
Z policji

15 punktów karnych i 1500 zł mandatu za omijanie przed przejściem dla pieszych

Wyprzedzanie lub omijanie innego pojazdu na przejściu lub przed przejściem dla pieszych to jedno z najpoważniejszych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Te niebezpieczne manewry często prowadzą do tragicznych w skutkach wypadków, w których ofiarami są przede wszystkim piesi. Sprawcą takiego wykroczenia była 29-latka zatrzymana do kontroli przez policjantów kaliskiej drogówki.

 

Policjanci drogówki często kontrolują miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych np. przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia, na których wcześniej dochodziło już do potrąceń pieszych. Właśnie w rejonie jednego z takich miejsc policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego interweniowali w miniony weekend. Wieczorem, na ul. Al. Wojska Polskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierującą mercedesem kobietę. 29-latka ominęła inny pojazd, który zatrzymał się przed pasami żeby ustąpić pierwszeństwa pieszemu.

Za popełnione wykroczenie kierująca została ukarana mandatem karnym w wysokości 1,5 tysiąca złotych. Dodatkowo na jej konto trafiło 15pkt. karnych.

Skutki wyprzedzania na przejściach czy omijania pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pieszemu, są niejednokrotnie bardzo tragiczne. Ich konsekwencje dotykają najczęściej pieszych, którzy w wyniku potrącenia odnoszą z reguły bardzo poważne obrażenia lub nawet ponoszą śmierć - kaliscy policjanci apelują o ostrożność na drodze.

 
Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU