iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Kalisz

17 lat szefował kaliskiej bibliotece

2020-02-28 08:03:00

Adam Borowiak żegna się z Miejską Biblioteką Publiczną im. Adama Asnyka w Kaliszu, której szefował przez 17 lat.

Adam Borowiak ukończył Liceum im. Adama Asnyka w Kaliszu, jest magistrem prawa, absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

Działalność zawodową rozpoczął w Kaliskiej Drukarni Akcydensowej, następnie pełnił funkcję asystenta wojewody kaliskiego i dyrektora Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Wojewódzkiego. W latach 1999 - 2003 był dyrektorem ds. marketingu w Przedsiębiorstwie Oczyszczania Miasta „EKO” w Kaliszu.

Jest inicjatorem i współzałożycielem Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Adama Asnyka w Kaliszu, w którym pełnił obowiązki sekretarza, a następnie prezesa. Twórca i redaktor ilustrowanego biuletynu „Asnykowiec”. Autor koncepcji i redaktor wydawnictw: „Krajobrazy kulturalne kaliskiego” oraz „Kaliskie - wieczne to wszystko nie przemija”.

Pomysłodawca spisania dziejów najstarszej kaliskiej szkoły. Członek komitetu redakcyjnego i autor haseł monografii „Szkoła Kaliska” oraz „Słownika biograficznego Wielkopolski południowo-wschodniej”, współtwórca albumu „Kaliszanie”. Pomysłodawca i autor tomu „Dotknięcie czasu. Listy Asnykowców”. Członek Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

 

Za działalność społeczno-kulturalną Adam Borowiak został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi RP. Dwukrotnie wyróżniony nagrodą Prezydenta Miasta Kalisza za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa narodowego (w 2010 i 2018 roku), srebrnym medalem LABOR OMNIA VINCIT przyznanym przez poznańskie Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego (2013), Złotą Odznaką Honorową Polskiego Związku Filatelistów (2014) oraz Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Związku Sybiraków (2017).

Funkcję dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu sprawował od 2 czerwca 2003 roku.

 

Prezydent Krystian Kinastowski podziękował odchodzącemu na emeryturę dyrektorowi za wieloletnią pracę na rzecz kaliskiej instytucji kultury. Życzenia realizacji osobistych planów złożyła również Grażyna Dziedziak, naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kalisza.

 

 

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl