iKalisz.pl reklamy
Kalisz

17-latek bez prawa jazdy zatrzymany w Nowy Rok

W Nowy Rok funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę audi. W trakcie legitymowania okazało się, że za kierowcą pojazdu siedział 17-latek. Chłopak nie powinien wsiadać za kierownicę audi, ponieważ nie miał wymaganej kategorii uprawnień do prowadzenia tego typu pojazdu.

Sporządzone przez policjantów w tej sprawie materiały, już wkrótce zostaną przekazane do sądu, który zdecyduje o dalszym losie nastolatka.

Kaliscy policjanci przypominają, że wprowadzony w styczniu 2022 roku nowy taryfikator zmienił grzywnę w zakresie kierowania bez uprawnień. Obecnie zgodnie z obowiązującymi przepisami, wobec osoby, która popełni tak nieodpowiedzialne wykroczenie, obowiązkowo orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który trwa minimum 6 miesięcy, a maksymalnie 3 lata. Tego typu sprawy Policja obligatoryjnie przekazuje do sądu, gdzie grzywna dla sprawcy wykroczenia może wynieść nawet 30 tys. złotych.

W tym przypadku konsekwencji nie uniknęła również osoba, która udostępniła pojazd nastolatkowi. Zgodnie z art. 96 kodeksu wykroczeń właściciel, posiadacz lub użytkownik, który na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień, podlega każe grzywny w wysokości 300 zł.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU