iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

186 km/h na liczniku motocyklisty

Zdjęcie: KMP Kalisz

Utrata prawa jazdy na 3 miesiące, 2 500 złotych mandatu oraz 15 punktów karnych to konsekwencje, które poniósł kierujący motocyklem 41-latek. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli przez policjantów z grupy SPEED w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego i przeciwdziałać niebezpiecznych zachowaniom na drodze powołany został specjalny zespół „SPEED”, w skład którego wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego z garnizonu wielkopolskiego, w tym również z Kalisza. To właśnie ci policjanci pełniąc służbę na terenie powiatu kaliskiego zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę, który w rażący sposób przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. 41-latek w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością, aż 186 km/h. Mężczyzna stracił już swoje uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z taryfikatorem policjanci z grupy „SPEED” nałożyli na sprawcę wykroczenia mandat karnym w wysokości 2 500 złotych, dodatkowo na „konto” mieszkańca powiatu kaliskiego wpłynęło 15 punktów karnych.

- Wszyscy musimy zdawać sobie sprawę, że motocyklista w momencie zderzenia z innym pojazdem, bądź przeszkodą narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Oprócz kasku i odpowiedniego kombinezonu ochronnego, nie ma żadnych dodatkowych zabezpieczeń w postaci karoserii samochodu, pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych. Dlatego motocykliści nie powinni przeceniać własnych umiejętności i stosować się do obowiązujących ograniczeń, szczególnie tych dotyczących dozwolonej prędkości - informują policjanci.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU