iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

2 500 zł mandatu za przekroczenie prędkości

Utrata prawa jazdy na trzy miesiące, 2 500 z mandatu oraz 15 punktów karnych to konsekwencje, które poniósł kierujący BMW mężczyzna. 30-latek został zatrzymany do kontroli przez policjantów w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

 

- Wypadki drogowe, których przyczyną jest nadmierna prędkość generują najwięcej ofiar śmiertelnych dlatego kierujący, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów, zwłaszcza ci, którzy rażąco przekroczą dozwolone limity prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami. Przekonał się o tym wczoraj kierowca BMW, zatrzymany do kontroli przez policjantów na terenie gminy Opatówek. Przeprowadzony pomiar prędkości pojazdu wykazał, że kierowca w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkość do 50 km/h, jechał z prędkością, aż 128 km/h. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą BMW siedział 30-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego - informuje kaliska policja.

W związku z popełnionym wykroczeniem, związanym z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, policjanci z drogówki nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali również 30-latkowi uprawnienia do kierowania. Mężczyzna będzie mógł je odzyskać dopiero za trzy 3 miesiące.
 

Policja przypomina, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten zostanie przedłużony do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka" bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU