iKalisz.pl reklamy
Kalisz

2 tys. zł mandatu i 14 punktów karnych dla 29-letniej kobiety

Utrata prawa jazdy na trzy miesiące, 2 tys. zł mandatu oraz 14 punktów karnych to konsekwencje, które poniosła kierująca toyotą kobieta. 29-latka została zatrzymana do kontroli przez policjantów w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

Policjanci z kaliskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierują toyotą kobietę na terenie gminy Brzeziny. 29-latka w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechała z prędkością 118 km/h. Kobieta straciła już swoje uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z nowym taryfikatorem policjanci nałożyli na sprawcę wykroczenia mandat karnym w wysokości 2 tys. zł, a na konto kobiety wpłynęło 14 punktów karnych.

- Pośpiech jest bardzo złym doradcą, a przekraczając dozwoloną prędkość narażamy nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Wiele tragicznych w skutkach wypadków jest spowodowanych nadmierną prędkością, nie stosowaniem się do obowiązujących przepisów czy po prostu lekkomyślnością - przekonują kaliscy mundurowi.

- W minionym roku w wypadkach, które miały miejsce na terenie miasta i powiatu kaliskiego zginęło 10 osób. Za każdym z tych zdarzeń kryje się ludzka tragedia. Dotyka ona nie tylko poszkodowanych, ale także sprawców zdarzeń i ich bliskich.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU