iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

20-latek zasnął za kierownicą, bo miał ponad 2 promile...

Auto stojące na poboczu drogi, a w środku nieprzytomny mężczyzna. Zaniepokojeni świadkowie powiadomili służby, ponieważ myśleli, że kierowca zasłabł. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. 20-latek wyruszył w podróż mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

W czwartek w godzinach porannych oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące osobowego volkswagena stojącego na poboczu drogi na terenie gminy Ceków-Kolonia. - Z relacji zgłaszających wynikało, że kierowca mógł zasłabnąć za kierownicą. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Koźminku. Kiedy funkcjonariusze podeszli do auta i otworzyli drzwi natychmiast wyczuli od siedzącego za kierownicą młodego mężczyzny woń alkoholu. Po chwili okazało się, że 20-latek nie zasłabł, ale po prostu zasnął za kierownicą. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie - informuje policja.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 20-latkowi. Zebrane w tej sprawie materiały zostaną wkrótce przekazane do sądu, który zdecyduje o dalszym losie lekkomyślnego kierowcy.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Dodatkowo sąd obligatoryjnie, wobec sprawców tego typu przestępstw orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU