iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z powiatu

200 drzew w gminie Godziesze Wielkie

2019-11-05 11:05:43

Zdjęcie: Michał Marszałkowski/Marta Wolarz
200 drzew miododajnych posadzono na terenie gminy Godziesze Wielkie. To efekt projektu „Zakup drzew miododajnych do nasadzeń w pasach dróg powiatowych w granicach Powiatu Kaliskiego”. Łączna wartość inwestycji, to 53 892 zł.

Drzewa miododajne (jarząb pospolity) posadzono przy drodze powiatowej w Godzieszach Wielkich przy ul. Kaliskiej w kierunku miejscowości Aleksandria oraz w Saczynie. To właśnie w tej drugiej lokalizacji drzewa sadzili uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Godzieszach Wielkich, którzy mogli liczyć na pomoc: wicemarszałka województwa wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego, wicestarosty Zbigniewa Słodowego, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Kaliskiego Benedykta Owczarka oraz sekretarza gminy Godziesze Wielkie i radnej powiatowej Małgorzaty Banaś.

 

Główny obszar sadzenia znajduje się przy ul. Kaliskiej w kierunku Aleksandrii. To właśnie tam posadzono łącznie 200 drzew. W akcji uczestniczyła szeroka grupa uczniów Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku wraz z opiekunem. Podobnie jak w przypadku pierwszej lokalizacji, tak i tym razem, do akcji dołączyli wspomniani wcześniej samorządowcy oraz dyrektor Wydziału Dróg Starostwa Powiatowego w Kaliszu – Paweł Kociok, zastępca Wydziału Ochrony Środowiska – Adam Jakóbczak i pracownicy Wydziału Dróg Powiatowych.

 

Jarząb to średniej wielkości drzewo, powszechne w naszym krajobrazie. Często stosowane jest jako roślina w terenach miejskich, w zieleni parkowej, służy także do obsadzania alei i ulic. Jest rośliną miododajną.

Sadzenie realizowane było przez powiat kaliski w ramach zadania „Zakup drzew miododajnych do nasadzeń w pasach dróg powiatowych w granicach Powiatu Kaliskiego”. Inwestycję dofinansowano kwotą 20 000 złotych brutto pochodzącą ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

 Fotorelacja


Źródło: Michał Marszałkowski/Marta Wolarz


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl