iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!


Kalisz

200 osób udało się śladami historii rodziny Fibigerów

2021-09-24 12:09:00

Zdjęcie: Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu
Kilka dni temu miała miejsce premiera gry terenowej oparta o telefoniczną aplikację związaną z jedną z najsłynniejszych kaliskich rodzin.

Bazą gry, przygotowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kaliszu w ramach programu "Partnerstwo dla książki" z okazji Roku Fibigerów, jest wspomnieniowa książka Elwiry Fibiger "Dusza zaklęta w fortepianie". 

 

- Bohaterem scenariusza jest nastolatek ze słuchawkami na uszach, którego dźwięki fortepianu skłaniają do poszukiwań odpowiedzi na kolejne pytania. Aby zagrać, wystarczy ściągnąć darmową aplikację ActionTrack i zeskanować kod QR gry - wskazują organizatorzy przedsięwzięcia. 

 

W premierowej "przygodzie" z rodziną Fibigerów wzięło udział 200 osób z kilkunastu kaliskich szkół. Uczniowie podstawówek, liceów, techników i szkół zawodowych, podzieleni na grupy, ze smartfonami w dłoniach, ruszyli na pięciokilometrowy spacer ulicami Śródmieścia. Ich zadaniem, śledząc elektroniczną mapę, było odpowiadanie na pojawiające się pytania, za które otrzymywało się punkty.

 

- Poprzez zabawę młodzież poznawała historię kaliskiej fabryki fortepianów i pianin, wielopokoleniowej rodziny jej właścicieli oraz związanych z nimi miejsc i wydarzeń - zwracają uwagę organizatorzy. 

 

Premierowa rozgrywka była bardzo emocjonująca, a na mecie w parku stawiło się kilkadziesiąt grup z imponującymi wynikami. Najlepsi okazali się Ksawery Plota i Jakub Sobociński z Technikum im. św. Józefa. Pozycję drugą zajęła drużyna IV LO im. Ignacego Jana Paderewskiego - Ewa Szmajdzińska, Dagmara Sławińska, Natalia Sobczak i Anna Wawrzyniak, a trzecią ekipa w składzie Kacper Pawłowski, Adam Szukalski i Nikodem Wolf, również z technikum przy ulicy Złotej. W nagrodę do uczniów trafiły zestawy nagród m.in. gadżety Roku Fibigerów i wejściówki na multimedialną ekspozycję w ratuszu, książki od Elwiry Fibiger, zaproszenia i bilety od teatru oraz kina, sesje fotograficzne u Ewy Lamond, wejściówki do Aquaparku oraz vouchery od Restauracji Anabell, Pizzerii DaGrasso, Lodziarni Poziomka i Łącznika Kulinarnego.

 

"Śladami Fibigerów. Mobilna gra miejska" dofinansowana została ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury (w ramach programu "Partnerstwo dla książki" koordynowanego przez Instytut Książki) oraz Urzędu Miasta Kalisza. Miejską Bibliotekę Publiczną w Kaliszu w przygotowaniu gry wsparła wrocławska firma Good Books, a autorem kilkunastu plakatów, które uczestnicy spotykali na trasie, był kaliski grafik – Tomasz Wolff. Głównymi koordynatorami projektu byli Robert Kuciński, dyrektor Biblioteki oraz Monika Sobczak-Waliś, kierownik Działu Zbiorów Specjalnych, ale w przygotowanie i realizację premiery gry zaangażowany był niemal cały zespół Asnykowskiej książnicy.

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Fotorelacja
Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnieInformacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO
FACEBOOK ikalisz.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl