iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Lekkoatletyka

20,47 m - drugi wynik na świecie! Świetna forma Piotra Goździewicza na zakończenie sezonu

2020-09-23 08:09:00

W sobotę w Karpaczu odbył się Międzynarodowy Mecz U20 (nadziei olimpijskich) Polska - Czechy. Była to jedyna w tym roku impreza, w której wzięła udział reprezentacja kraju w lekkoatletyce. Polska zwyciężyła 465:329.

W konkurencji pchnięcia kulą wystąpił kaliszanin, Piotr Goździewicz, któremu tym razem w roli trenera reprezentacji pomagał Marcin Małecki, na co dzień szkoleniowiec UKS 12 Kalisz.
- Cóż to był za konkurs, Piotr spisał się rewelacyjnie! Wygrał swoją konkurencję osiągając niebotyczny, niesamowity wynik 20,47 m, co jego rekordem życiowym, drugim wynikiem na świecie, rekord Wielkopolski i Kalisza. Co więcej, wynik który uzyskał Piotr okazał się najlepszym wynikiem wśród panów na tej imprezie, za co na koniec zawodów dostał specjalną nagrodę - relacjonuje M. Małecki.
- To co tu się wydarzyło przejdzie do historii, naszej historii którą od paru lat sami tworzymy. Jestem dumny, że mogłem to przeżywać jako trener, trener Piotra oraz trener reprezentacji. Cały stadion nam kibicował. Atmosfera była genialna. Piotr pokazał to, z czego jest znany, czyli walka, walka, walka i dążenie do celu. Chciał daleko pchnąć i zrobił to rewelacyjnie.
 
Start w Karpaczu zakończył sezon kaliskich miotaczy. - Oboje, jako reprezentanci Polski z orzełkami na piersiach , do tego ta nagroda za najlepszy wynik w tej imprezie, Mistrzostwo Polski U20, forma w najważniejszych startach sprawia, że ten ciężki sezon okazał się dla nas  najlepszym w historii,  chociaż bez medalu z imprezy międzynarodowej. Bo oczywiście nie odbyły się imprezy mistrzowskie za sprawą Covid-19 i musimy posługiwać się tabelami światowymi - kończy trener Małecki.

Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl

Fotorelacja
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl