iKalisz.pl reklamy
Z policji

23 kolizje, dwa wypadki i 12 kierowców na podwójnym gazie...

2022-05-06 08:05:00
Zdjęcie: KMP Kalisz

Policyjne działania związane z długim weekendem majowym zostały zakończone. Działania prowadzone były od 29 kwietnia do 4 maja i miały na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego.

 


Podczas tegorocznego długiego weekendu majowego, tak jak w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek jak i odpoczywających w miejscu zamieszkania czuwali kaliscy policjanci. Przez pięć dni, policjanci ruchu drogowego, prewencji oraz komisariatów policji pomagali podróżującym w bezpiecznym dotarciu do celu.

- Policyjne działania rozpoczęły się już w piątek 29 kwietnia br. W trakcie codziennych służb mundurowi zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego, szczególnie dotyczących prędkości, korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w dostosowanych do wieku fotelikach. Policjanci zwracali również uwagę, czy podczas jazdy kierowcy nie korzystają z telefonu komórkowego wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Dodatkowo sprawdzali też stan trzeźwości kierujących - podaje kaliska policja.

Policjanci od początku weekendu apelowali, by nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu. Mimo to w ciągu długiego weekendu majowego zatrzymali, aż 12 osób u których badanie stanu trzeźwości wykazało obecność alkoholu w organizmie.

W trakcie tych pięciu dni na drogach miasta i powiatu kaliskiego doszło do 23 kolizji oraz dwóch wypadków drogowych, w których dwie osoby odniosły obrażenia. W związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym 13 kierowcom zatrzymano prawa jazdy. Będą je mogli odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Źródło: KMP Kalisz


Czytaj również

Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU