iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z powiatu

3 770 zakwalifikowanych od razu

2019-07-16 13:07:00

Zakończyła się kwalifikacja uczniów do pierwszych klas szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w Kaliszu. Wzięło w niej udział 3 953 osób.

W Kaliszu w naborze elektronicznym wzięły udział wszystkie szkoły prowadzone przez miasto oraz dwie placówki niepubliczne. Łącznie w rekrutacjach dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów wzięło udział 3 953 uczniów, którzy złożyli komplet niezbędnych dokumentów. System elektroniczny, na podstawie liczby punktów uzyskanych przez kandydatów ze świadectw ukończenia szkoły, egzaminu oraz dodatkowych osiągnięć zakwalifikował od razu 3 770 uczniów – 1 917 do liceów ogólnokształcących i 1 853 do szkół zawodowych. Do 24 lipca muszą oni dostarczyć do szkół oryginały świadectw i zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego.
 
Z uwagi na zbyt małą liczbę uzyskanych punktów, system nie zakwalifikował 183 uczniów do żadnego oddziału, spośród tych, które wskazali kandydaci. Mogą oni jednak starać się o przyjęcie do szkół w rekrutacji uzupełniającej, która odbędzie się w dniach 26 - 30 lipca. 183 niezakwalifikowanych uczniów będzie mogło wybierać spośród 311 wolnych miejsc w kaliskich szkołach. Oznacza to, że wszyscy absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów, dostaną się do szkoły ponadpodstawowej lub ponadgimnazjalnej.
 
Szczegółowe wyniki tego etapu rekrutacji – w tym listy uczniów zakwalifikowanych do poszczególnych szkół – zostały opublikowane 16 lipca o godzinie 10.00.
 

 iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl