iKalisz.pl reklamy
Kalisz

3 tysiące złotych oraz 30 punktów karnych dla 25-latka

Surowe konsekwencje spotkały 25-latka kierującego audi, który nie tylko w sposób rażący przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym, ale również nie stosował się do poleceń policjantów drogówki.

- Policjanci z drogówki podczas pełnienia służby na terenie gminy Brzeziny zauważyli dynamicznie przemieszczający się pojazd marki Audi. Funkcjonariusze dokonali pomiaru prędkości auta i okazało się, że kierowca jechał o 74 km/h szybciej niż dozwolone w tym miejscu 50 km/h. Policjanci dali kierowcy wyraźny sygnał do zatrzymania pojazdu, jednak mężczyzna zignorował polecenia i odjechał - informują kaliscy mundurowi.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego natychmiast ruszyli za kierowcą, dogonili go i ostatecznie zatrzymali do kontroli. Okazało się, że za kierownicą audi siedział 25-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Mężczyzna w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych oraz 15 punktami karnymi. Oczywiście, zgodnie z przepisami policjanci zatrzymali też kierującemu dokument prawa jazdy.

Dodatkowo w związku z niezatrzymaniem pojazdu do kontroli na wyraźne polecenie policjanta, 25-latek został ukarany kolejnym mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Ponadto, na jego konto wpłynęło kolejne 15 punktów karnych.

Policja przypomina, że zgodnie z art. 92 §1 Kodeksu wykroczeń „Kto nie stosuje się do znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego podlega karze grzywny albo karze nagany”.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU