iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

30-latka uległa presji oszustów. Przelała im Blikiem blisko 50 tys. zł

Nie tylko seniorzy padają ofiarą oszustów. Do 30-letniej mieszkanki powiatu kaliskiego zadzwonili oszuści, którzy podawali się za pracowników banku oraz prokuratorów. Kobieta uwierzyła w zmyśloną historię o tym, że jej oszczędności zgromadzone na kontach bankowych są zagrożone i przekazała oszustom łącznie 49 tys. zł.

18 kwietnia do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zgłosiła się mieszkanka powiatu kaliskiego, powiadamiając o oszustwie. Z relacji kobiety wynikało, że na jej numer komórkowy zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika banku. Nieznajomy chciał wmówić kobiecie, że jej oszczędności zgromadzone na kontach bankowych są zagrożone i że ktoś próbował dokonać nieuprawnionej wypłaty z jej konta. Podał nawet imię i nazwisko tej osoby. Oszust polecił kobiecie wypłacić wszystkie oszczędności, a następnie wpłacić je w konkretnym wpłatomacie. Kobieta początkowo nie chciała się zgodzić na dokonanie takich transakcji i odmówiła. Po krótkiej chwili do kobiety zadzwoniła osoba podająca się za prokuratora, przekonując kobietę, o tym że jej pieniądze są zagrożone. Kobieta po kilkunastu telefonach od oszustów uległa presji i ich naciskom. W końcu uwierzyła w zmyśloną historię i chcąc chronić swoje pieniądze, dokonała wypłaty łącznie 49 tys. zł. Udała się do wskazanego przez oszustów wpłatomatu i w kilkunastu transzach, za pośrednictwem kodów Blik, które otrzymywała od dzwoniących oszustów, wpłaciła swoje pieniądze.

- Apelujemy, aby zawsze zachowywać szczególną ostrożność kiedy dzwoni do nas osoba, która podaje się za pracownika różnych instytucji i prosi nas o przekazanie pieniędzy. Pomimo nieustannie prowadzonych akcji informacyjnych i profilaktycznych, niestety nadal dochodzi do oszustw, jak widać nie tylko na szkodę osób starszych. W sytuacji, gdy ktoś telefonicznie prosi nas o pieniądze, najprawdopodobniej jest oszustem. W momencie, gdy mamy podejrzenia, że dzwoni do nas oszust, powinniśmy szybko zakończyć rozmowę telefoniczną. W takim przypadku warto skontaktować się najbliższą rodziną, bankiem lub policją i potwierdzić czy przekazana nam informacja jest prawdziwa. Tym bardziej, że telefoniczna odmiana oszustw przybiera różne formy - wskazują kaliscy mundurowi.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU