iKalisz.pl reklamy
Kalisz

32 miliony złotych dofinansowania

Rozbudowa odcinka ul. Dobrzeckiej i ul. św. Michała oraz wymiana oświetlenia, tablicy wyników i wykonanie okablowania pod zewnętrzny system kamer w hali Kalisz Arena, to zadania dofinansowane w ramach VIII edycji naboru wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Pierwsze z zadań obejmuje rozbudowę ulic Dobrzeckiej (na odcinku od ul. św. Michała do ul. Podmiejskiej) oraz ul. św. Michała.

- Dzięki pozyskanym środkom rozbudujemy blisko 4,5 km ważnych dla Kalisza dróg. Przebudujemy także rondo Dobrzec w ciągu drogi krajowej nr 25 na dwupasowe, co pozwoli na usprawnienie ruchu w tym newralgicznym miejscu, gdzie obecnie tworzą się korki - podkreśla prezydent Krystian Kinastowski.

Wybudowane zostaną nowe jezdnie o nawierzchni bitumicznej, chodniki z płyt betonowych, ścieżki rowerowe i pieszo-rowerowe, przystanki i zatoki autobusowe, zatoki postojowe, kanalizacja deszczowa. Wykonane zostanie także energooszczędne oświetlenie i usunięte kolizje z istniejącą infrastrukturą. Rondo na skrzyżowaniu ul. Dobrzeckiej z ulicami Podmiejską i Stanczukowskiego zostanie przebudowane na turbinowe rondo dwupasowe. Dodatkowo, na dojazdach do ronda, uwzględniono przebudowę wraz ze zmianą geometrii odcinków ulic Podmiejskiej i Stanczukowskiego, a także budowę drogi serwisowej obsługującej przyległe do ul. Podmiejskiej nieruchomości.

Inwestycja obejmuje też wykonanie oznakowania oraz elementów zwiększających bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, w tym budowę sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych w rejonie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3.

Zadanie ma zostać zakończone do 1 września 2026 r. Przewidywana wartość inwestycji wynosi ponad 31,5 mln złotych, z czego 30 milionów złotych pochodzić będzie z dofinansowania.

Drugie z zadań dotyczy prac na terenie hali Kalisz Arena i obejmuje: modernizację oświetlenia boiska głównego i trybun, wymianę tablicy wyników, w tym tablicy głównej i pomocniczej oraz pozostałego sprzętu niezbędnego do funkcjonowania systemu, a także wykonane okablowania pod zewnętrzny system kamer CCTV w technologii IP oraz montaż kamer na latarniach ulicznych wokół hali.

Inwestycja ta ma zostać zrealizowana do 30 listopada 2024 roku.

Przewidywana wartość zadania to ponad 2,2 mln złotych. Dofinansowanie wyniesie 2 miliony złotych.

Źródło: Katarzyna Ciupek - KPM

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU