iKalisz.pl reklamy
Wypadki

38-latek z Kalisza współwinnym zdarzenia na DK11

Zdjęcie: Facebook/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie

W miniony czwartek pomiędzy miejscowościami Niedźwiedź i Ostrzeszów na drodze krajowej nr 11 doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów dostawczych. Jego przyczyną było niezachowanie ostrożności przy manewrze skrętu w lewo przez jednego z uczestników zdarzenia oraz niezachowanie ostrożności przy wyprzedzaniu.

9 listopada br. o godzinie 13:15 na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Niedźwiedź doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch  pojazdów typu bus.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody dostawcze po zderzeniu znajdujące się poza pasem ruchu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu działań, wprowadzono ruch wahadłowy. Ratownicy przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, lecz odmówiła udzielenia pomocy - podaje Komenda Powiatowa PSP w Ostrzeszowie.

Kto zawinił? Okazuje się, że policja uznała współwinę kierowców biorących udział w tym zdarzeniu.

- Kierujący pojazdem marki Peugeot Boxer 38-letni mieszkaniec Kalisza, wykonując manewr skrętu w lewo nie zachował należytych środków ostrożności w wyniku czego doprowadził do zderzenia się z pojazdem marki Citroen Jumper, którym kierował 21-letni mieszkaniec Ostrzeszowa. Oba pojazdy wpadły do rowu, gdzie pojazd marki Citroen wywrócił się na dach. Kierujący pojazdem Citroen Jumper podczas manewru wyprzedzania również nie zachował należytych środków ostrożności. Będący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z KPP Ostrzeszów uznali współwinę kierujących w tym zdarzeniu - podaje Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie.

Kierujący byli trzeźwi, żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Nałożono na nich MKK oraz  punkty za czyn z art.86 par.1 KW. Z uwagi na uszkodzenia zatrzymano dowody rejestracyjne od pojazdów.

Źródło: KPP Ostrzeszów, PSP Ostrzeszów


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU