iKalisz.pl reklamy
Kalisz

4 lutego - Światowy Dzień Walki z Rakiem

4 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu we współpracy z Kaliskim Klubem „Amazonki” organizuje cykl działań pod wspólną nazwą „Luty w różu”.

Inicjatywa, mająca szerzyć wiedzę na temat chorób nowotworowych, adresowana jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Spotkania odbędą się w każdą środę lutego w Bibliotece Głównej przy ul. Legionów 66.

Już 1 lutego o godzinie 12.00 przed Biblioteką Główną odbędzie się „Różowy environment”. Podczas tego artystycznego działania – które swoje korzenie wywodzi z yarnbombingu, czyli sztuki przyozdabiania przestrzeni różnymi elementami – na gałęziach rosnącego w pobliżu biblioteki drzewa zawisną wstążki symbolizujące solidarność z chorymi na raka, a jego pień pokryje się tkaninami w odcieniach różu.

Tego dnia o godzinie 17.00 odbędzie się również pierwszy z cyklu wykładów poświęconych profilaktyce raka, jego leczeniu oraz rehabilitacji psychofizycznej. Prelegentką będzie dietetyczka Marżolena Uniejewska. W kolejne środy miesiąca odbędą się następne spotkania, zawsze o godzinie 17.00. 8 lutego odbędzie się wykład dr Marzeny Zemły specjalizującej się w onkologii, 15 lutego gościć będzie fizjoterapeutka: Agnieszka Trocha i Malwina Ulatowska, a w ostatnią środę miesiąca z wykładem wystąpi psycholożka Małgorzata Karbowiak.

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU