iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Kalisz

40 lat pracy w domu dziecka, czas na zasłużoną emeryturę

2019-05-10 07:05:00

Z Domem Dziecka w Kaliszu Jolanta Nowińska jest związana od ponad 40 lat. Przez 30 lat służyła wsparciem dzieciom i całym rodzinom pracując jako psycholog oraz angażując się w działalność Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Kaliszu, za co została wielokrotnie odznaczona, m.in. odznaką Przyjaciel Dziecka, Zasłużony Działacz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Medalem im. dr. H. Jordana.

Jest zaangażowana w pracę na rzecz Miasta Kalisza poprzez działalność służącą dzieciom, młodzieży i całym rodzinom. Będąc dyrektorem Domu Dziecka współpracowała zarówno z władzami Miasta Kalisza jak również ze społecznością lokalną (radami osiedla) oraz innymi instytucjami m.in. Domem Pomocy Społecznej, Środowiskowym Domem Samopomocy Tulipan, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Z jej inspiracji od wielu lat wychowankowie Domu Dziecka w Kaliszu biorą czynny udział w wydarzeniach miejskich takich jak: „Święto Ulicy Niecałej” czy kiermasze ozdób świątecznych. 
Nawiązała również współpracę z Wydziałem Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dzięki temu dzieci uczestniczą w wydarzeniach organizowanych przez studentów i pracowników uczelni, a studenci mają możliwość odbycia praktyk w Domu Dziecka.
Dobra współpraca pani Jolanty Nowińskiej z zaprzyjaźnionym miastem Hautmont zaowocowała dwukrotnym wyjazdem wychowanków do Francji na zaproszenie tamtejszych władz. Skrupulatność, zaangażowanie, traktowanie swoich obowiązków zawodowych jako misji zaowocowały niejednokrotnie sukcesami. Dziś wielu podopiecznych Domu Dziecka nie wstydzi się swojej przeszłości, jest dumna z własnych osiągnięć. Pani Jolanta nie boi się wyzwań, jest pomysłowa, wierzy w drugiego człowieka. Jej działalność obejmuje sferę społeczną, wychowawczą, opiekuńczą, edukacyjną i charytatywną. Licznie organizowane przez nią spotkania, rozmowy, imprezy integrują lokalną społeczność, wzmacniają więzi, sprzyjają wzajemnemu zrozumieniu. Działania Jolanty Nowińskiej zdecydowanie wykraczają poza obowiązki zawodowe. Zaangażowała się w pozyskiwanie sponsorów i dodatkowych środków na potrzeby wychowanków prowadzonej placówki. Dzięki temu organizowane są wycieczki dla wychowanków oraz wyjazdy na wypoczynek letni i zimowy. 
Jako dyrektor Domu Dziecka wykazała się dużymi umiejętnościami organizacyjno-pedagogicznymi. W placówce dokonano licznych remontów, dzięki czemu Dom Dziecka dzisiaj bardziej przypomina dom niż instytucję, wychowankowie placówki mogą dorastać w warunkach dostosowanych do ich potrzeb, w domu pełnym kolorów, zabawek i ciepłej atmosfery.

 

- Pani działalność, ogromna wrażliwość, zaangażowanie i profesjonalizm zasługują na najwyższe uznanie – mówił prezydent Krystian Kinastowski dziękując Jolancie Nowińskiej, dyrektorce Domu Dziecka w Kaliszu za pracę na rzecz placówki.

Jolanta Nowińska odebrała z rąk prezydenta dyplom gratulacyjny, kwiaty oraz upominek. - Niech czas emerytury będzie dla Pani okresem spokoju i odpoczynku, a także kolejnym etapem związanym z odkrywaniem nowych pasji oraz z realizacją nowych marzeń i planów – dodał prezydent Krystian Kinastowski.
 
- To był dla mnie wyjątkowy i ważny czas. Zawsze miło będę wspominać współpracę z kaliskim samorządem. Prowadzenie Domu Dziecka to moja pasja, a uśmiech dzieci jest największą nagrodą – powiedziała dyrektor Jolanta Nowińska.
 
Podczas tegorocznej uroczystej sesji Rady Miasta Kalisza Jolanta Nowińska otrzyma tytuł Honorowy Przyjaciel Miasta Kalisza.
 

 
Fotorelacja


Źródło: kalisz.pl/Anna Błaszczyk


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl