iKalisz.pl reklamy
Kalisz

45 lat Studium Animatorów Kultury

Zdjęcie: Archiwum PSAK w Kaliszu

Jak funkcjonuje kultura w epoce smartfonów? Jak można nią oddziaływać na środowiska lokalne, pobudzając do działań artystycznych? Miedzy innymi takie pytania pojawią się na 3. Ogólnopolskiej Konferencji Wrocław-Krosno-Kalisz "Animator w edukacji".

Konferencja - na którą zostali zaproszeni do Studium Animatorów Kultury w Kaliszu przedstawiciele pozostałych dwóch szkół animacyjnych w Polsce – z Krosna i Wrocławia - towarzyszy Jubileuszowi 45-lecia kaliskiej placówki.

Szkoła powstała po to, by przygotowywać ludzi do pracy w kulturze. Artystów z zacięciem animacyjnym, czyli takich, którzy poza wrażliwością na sztukę kształcą umiejętności organizacyjne i rozwijają własne talenty. Po wielu zmianach systemowych szkoła od 2017 roku funkcjonuje pod nazwą Policealne Studium Animatorów Kultury i oferuje obecnie naukę w 4 zawodach: animator tańca, animator działań teatralnych, animator fotografii i animator działań filmowych – mówi dyrektorka PSAK Bogna Czwordon.

W ramach Jubileuszu 26 maja o 19:00 w kaliskim Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego odbędzie się doroczny pokaz działań artystycznych Studium w Teatrze 7. 27 maja od 10:00 nauczyciele zapraszają do siedziby Studium przy ulicy Podmiejskiej 25, a na warsztaty z tańca współczesnego, etnografii, storytellingu i charakteryzacji. O godzinie 15:00 przewidziano spotkanie z absolwentami szkoły, wśród których można znaleźć wiele znanych w regionie ludzi związanych z kulturą, mediami czy nauką.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU