iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!


Biegi

5-10-15 km za nami!

2021-10-19 11:09:48

Zdjęcie: powiat.kalisz.pl
Bieg Tribecco Stawiszyn 5-10-15 km za nami. Najszybszy w stawce biegaczy przemierzających dystans główny był Krzysztof Górny, który wpadł na metę ze sporą rezerwą sił, pokonując trasę w Starym Kiączynie (gmina Stawiszyn) w czasie 54:35. W gronie kobiecym bezkonkurencyjna okazała się Olga Kazimirowa (1:03:52). Największym zaskoczeniem był frekwencja dzieci, które wzięły udział w biegach poprzedzających Tribecco Stawiszyn 5-10-15 km. Na zaproszenie burmistrza Stawiszyna Grzegorza Kaczmarka, odpowiedziało około 250 najmłodszych pasjonatów sportu, którzy w rywalizację wkładali całe serca.

Organizatorami zmagań Tribecco Stawiszyn 5-10-15 km była Gmina i Miasto Stawiszyn, Powiat Kaliski, Klub Biegacza Baster Team i firma Tribecco, a honorowy patronat sprawowali: Starosta Kaliski Krzysztof Nosal i Burmistrz Stawiszyna Grzegorz Kaczmarek.

Krzysztof Górny przewodził stawce już od pierwszych metrów. Kaliski biegacz wiedział, że jest w dobrej dyspozycji i z dużą lekkością przebiegł 3 pętle, czyli 15 kilometrów, wpadając na metę ponad 2 minuty przed drugim w klasyfikacji generalnej Tomaszem Perlińskim. Trzeci wśród mężczyzn był natomiast Robert Kaliciński (57:52). Warto także odnotować kolejny mocny występ reprezentanta drużyny samorządowej Powiatu Kaliskiego (Drużyna Powiatu Kaliskiego) – Piotra Korzekwy, który pokonał trasę w Starym Kiączynie w czasie 58:34, co dało mu wysokie 6. miejsce w klasyfikacji Open.

Wśród kobiet bardzo dobrze i mocno od samego początku biegła Olga Kazimirowa, która była bezapelacyjnie najlepsza w gronie kobiet. Ambitna biegaczka na pokonanie 15 kilometrów potrzebowała 1:03:52. Druga była Justyna Matczak z Drużyny Powiatu Kaliskiego, która również zanotowała solidny czas (1:11:01). Trzecia w stawce kobiet była natomiast zawodniczka z gminy Stawiszyn, a konkretnie ze Zbierska – Barbara Grabarczyk (1:14:25). Wielką nieobecną była Katarzyna Werner, która wspomagała biegaczy tym razem w charakterze kibica. Zawodniczka z Malanowa zmaga się z kontuzją stawu skokowego i niestety nie mogła pobiec w Starym Kiączynie, a szkoda, bo jeszcze przed tym biegiem była liderką kobiecej klasyfikacji Grand Prix Ziemi Kaliskiej.

Biegacze mieli jeszcze do wyboru dwa dystanse – 5 i 10 kilometrów. Organizatorzy stawiszyńskich zmagań wychodzą bowiem z założenia, że chcą stwarzać warunki by w biegowym święcie brały udział różne osoby, począwszy od tych z nastawieniem zawodniczym, aż do amatorów, którzy po prostu lubią ruszać się na świeżym powietrzu. Niemniej jednak, także i na krótszych dystansach nie brakło "solidnych czasów". Artur Cajdler z Kalisza przebiegł "dychę" w 42:58 (1. miejsce w biegu na 10 km), a Marek Weber wygrał na dystansie 5 kilometrów (18:41), ale barierę 20 minut złamali jeszcze: Wojciech Żarnecki, Marcin Balcerzak i Dominik Malandy.

Największym zaskoczeniem było zainteresowanie dzieci i młodzieży dla których organizatorzy przygotowali biegi na różnych dystansach, które poprzedzały bieg główny Tribecco Stawiszyn 5-10-15 km. Na terenach rekreacyjnych w Starym Kiączynie pojawiło się około 250 reprezentantów młodego pokolenia, i to chyba jest największy sukces niedzielnych zmagań. Daje to bowiem duże nadzieje na zdrowe społeczeństwo, które dba o aktywny tryb życia. A wśród tych młodych ludzi, kto wie, może kryją się "perełki", w o których jeszcze usłyszymy piękne wieści z lekkoatletycznych aren sportowych.

Pełne wyniki - tutaj.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Fotorelacja


Źródło: powiat.kalisz.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnieInformacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO
FACEBOOK ikalisz.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl