iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

50-latka za kierownicą. Miała blisko 2 promile...

Tylko podczas jednej doby kaliscy policjanci zatrzymali trzech kierowców którzy jechali na tzw. ,,podwójnym gazie’’. Niechlubną rekordzistką okazała się 50-latka, która miała w organizmie blisko dwa promile alkoholu.

Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego trzy osoby, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany do kontroli o godz. 7:00 na terenie Kalisza. To 50-letnia kobieta kierująca skodą. Mieszkanka powiatu kaliskiego miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą był 52-letni mieszkaniec Kalisza, zatrzymany do kontroli kilkanaście minut później. W przypadku tego kierowcy badanie wykazało, że wsiadł za kierownicę citroena mając prawie promil alkoholu w organizmie.

Ostatnim z lekkomyślnych kierowców okazała się 40-latka siedząca za kierownicą peugeota. Kobieta została zatrzymana do kontroli około północy. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości nie pozostawiło złudzeń. Mieszkanka powiatu kaliskiego miała w organizmie ponad promil alkoholu.

Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy stracili już prawa jazdy. O ich dalszym losie zdecyduje już wkrótce sąd.

- Przypominamy zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości (stężenie alkoholu w organizmie kierowcy powyżej 0,5 promila) stanowi przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3. Jednocześnie w stosunku do tego typu kierowców sąd może orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów, na dłuższy czas - zwracają uwagę policjanci.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU