iKalisz.pl reklamy
Kalisz

54-latka miała blisko dwa promile alkoholu i spowodowała kolizję

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawo jazdy nietrzeźwej kobiecie, która spowodowała kolizję drogową w Kaliszu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 54-latki blisko dwa promile alkoholu.

- Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło na jednym ze skrzyżowań w Kaliszu. Na miejscu funkcjonariusze ruchu drogowego ustalili, że kierująca mercedesem 54-latka, podczas manewru skrętu w lewo, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z prawidłowo jadącym mercedesem za kierownicą którego siedziała 25-letnia mieszanka Kalisza. Kiedy poszkodowana zjechała na pobliski parking, 54-latka podczas manewru omijania zaparkowanego mercedesa, ponownie uszkodziła pojazd 25-latki - przedstawia kaliska policja.

Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie dwa promile alkoholu w organizmie 54-letniej kobiety. Policjanci zatrzymali prawo jazdy nietrzeźwej kierującej. Za spowodowanie kolizji oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do dwa lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Dodatkowo sąd obligatoryjnie, wobec sprawców tego typu przestępstw orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż trzy lata.
 

- Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Warto włączyć myślenie! - apelują mundurowi.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU