iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

55-latek stracił prawo jazdy. Był nietrzeźwy

55-letni mieszkaniec Kalisza wsiadł za kierownicę swojego pojazdu, będąc w stanie nietrzeźwości. Został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego po tym, jak przekroczył dozwoloną prędkość.

Policjanci z drogówki na terenie Kalisza zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Citroen. Kierowca osobówki przekroczy dozwoloną prędkość o 29 km/h. W trakcie kontroli funkcjonariusze nabrali wątpliwości co do stanu trzeźwości 55-letniego kierowcy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wykazało blisko promil alkoholu w organizmie kaliszanina.

55-latek stracił już prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Oczywiście kaliszanin nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie.
 

Policja przypomina, że nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Pomimo licznych apeli, wielu kierowców nadal nie stosuje się do obowiązujących przepisów. Nic nie usprawiedliwia brawury na drodze, tym bardziej gdy dochodzi do tego alkohol. Pośpiech oraz brak wyobraźni jest bardzo złym doradcą, a przekraczając dozwoloną prędkość, tym bardziej będąc pod wpływem alkoholu, narażamy siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo, szczególnie w obszarze zabudowanym.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU