iKalisz.pl reklamy
Kalisz

70 lat biblioteki przy Alei Wolności

Zdjęcie: kalisz.pl

Biblioteka przy Alei Wolności - dziś filia nr 4 kaliskiej książnicy - w tym roku obchodzi 70. urodziny. Wspólne świętowanie połączone z otwarciem wystawy, gabinetu wspomnień i degustacją jubileuszowego tortu rozpocznie się w piątek, 28 października, o godzinie 15.00.

„70 lat Biblioteki przy Alei Wolności 27” to tytuł okolicznościowej wystawy, która przybliży gościom "czwórki" najważniejsze wydarzenia z siedmiu dekad działalności placówki. - Z uwzględnieniem zmiany nazw i charakteru funkcjonowania, związanymi z przemianami zachodzącymi w naszym kraju - mówi Robert Kuciński, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu. - Na wystawę złożą się między innymi oryginalne i odtworzone dokumenty odpowiadające poszczególnym okresom istnienia placówki, która pełniła kiedyś funkcję biblioteki centralnej. Otwarciu z pewnością towarzyszyć będą okolicznościowe przemówienia, podziękowania i podniosłe śpiewy!

W świąteczny piątek, goście filii będą mogli zajrzeć do "Gabinetu wspomnień". - To swoisty wehikuł czasu, dzięki któremu będzie można przenieść się do lat minionych oraz uwiecznić to pamiątkową fotografią lub zrobić sobie wyjątkowe selfie, jako „kierowniczka filii” o dobrym lub złym obliczu - dodaje dyrektor Kuciński.

Na urodzinowej imprezie nie zabraknie oczywiście poczęstunku z tradycyjnym tortem na czele. O jubileuszowe smakołyki zadbają, sąsiadująca z placówką, piekarnia „Mąka-woda-sól” oraz cukiernia „Gucio”.

Urodziny biblioteki odbędą się 28 października, w siedzibie filii, przy Alei Wolności 27, o godzinie 15.00.

Źródło: kalisz.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU