iKalisz.pl reklamy
Z policji

73-latka z Kalisza straciła wszystkie oszczędności. Uwierzyła oszustom...

Kolejny raz kaliska policja prosimy wszystkich, a w szczególności osoby starsze o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. - Szczególnie czujni musimy być w przypadku, gdy osoba po drugiej stronie słuchawki chce od nas pieniędzy. Pamiętajmy, że nie należy wierzyć w historie, które ktoś opowiada nam przez telefon - apelują mundurowi.

Do 73-letniej kaliszanki zadzwoniła nieznajoma kobieta. Dzwoniąca podszyła się pod koleżankę córki, kobiety do której dzwoniła. Oszustka w trakcie rozmowy poinformowała 73-latkę, że jej córka spowodowała wypadek i obecnie przebywa w szpitalu, a kontakt z nią jest nie możliwy. W szpitalu, z poważnymi obrażeniami miał przebywać również pokrzywdzony na skutek wypadku pieszy. Dzwoniąca poinformowała, że potrzebne są pieniądze, aby córka kobiety nie trafiła do więzienia.

Niestety, kaliszanka uwierzyła w zmyśloną historię i myśląc, że pomaga bliskiej osobie przekazała oszustom wszystkie pieniądze. Wręczyła je obcej kobiecie, która pojawiła się u niej pod domem. Kiedy seniorka zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa powiadomiła policję.


- Pamiętajmy o tym, że w sytuacji, gdy ktoś telefonicznie prosi nas o pieniądze, a wręcz naciska na pilne przekazanie gotówki - najprawdopodobniej jest oszustem. W momencie, gdy mamy podejrzenia, że dzwoni do nas oszust, powinniśmy szybko zakończyć rozmowę i ROZŁĄCZYĆ POŁĄCZENIE. W takim przypadku warto skontaktować się z najbliższą rodziną i sprawdzić informację, (np. o wypadku bliskiej osoby) którą ktoś przekazał nam telefonicznie - apelują kaliscy policjanci. - Zwracamy się również z apelem do osób młodych. Rozmawiajcie z rodzicami i dziadkami o tym, że są osoby, które mogą próbować ich oszukać. Powtarzajcie seniorom jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pieniądze. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą zbieranych latami oszczędności.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU