iKalisz.pl reklamy
Kalisz

75 lat Gastronomika

Zdjęcie: Magdalena Furmaniak - KPM

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara "Rudego" w Kaliszu obchodziło 75-lecie działalności.

- Jako absolwent, bardzo się cieszę patrząc na wszelkie zmiany, które zachodzą w tej szkole. Pracownikom życzę satysfakcji z wykonywanej pracy, dalszych sukcesów oraz wszelkiej pomyślności. Was, drodzy uczniowie zapewniam, że wyniesiecie z tej szkoły nie tylko wiedzę, ale też wspomnienia, które pozostaną z Wami na lata - powiedział obecny na uroczystości wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

W ramach obchodów 75-lecia działalności zasadzono przed budynkiem symboliczne drzewka pamięci, a uczniowie pierwszych klas złożyli ślubowanie. Jubileusz był także okazją do przyznania medali za zasługi przez Kazimierza Wiktorowicza, prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Odznaczone zostały prof. Maria Bryś, prof. Stefania Wodzińska i inż. Monika Hoffman.

 


Prof. Stefania Wodzińska - Członek Nadzwyczajny Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Oddział Kalisz. Wieloletnia nauczycielka w II Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki i w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Kaliszu. Inicjatorka nadania szkole imienia harcmistrza Janka Bytnara "Rudego", żołnierza AK, zamordowanego przez Niemców w 1943 roku w Warszawie.
Organizatorka Izby Pamięci i Tradycji Szkoły, której przekazała unikalne zdjęcia, książki i inne pamiątki. Prof. Stefania Wodzińska prowadzi nadal spotkania w bibliotekach i szkołach, przypominając o istnieniu bohaterów AK i Powstania Warszawskiego. Utrzymuje kontakt z żołnierzami batalionu "Zośka", ale przede wszystkim zajmuje się losami harcmistrza Janka Bytnara i jego rodziny. To działaczka kultury z lat 70-tych. Jest również Honorowym Przyjacielem Kalisza.

Prof. Maria Bryś - od 2008 roku Członek Nadzwyczajny Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Oddział Kalisz. Była wicedyrektorką i nauczycielką historii w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara "Rudego" w Kaliszu. Nadzorowała o pomagała w organizowaniu rocznicowych akademii patriotycznych. Organizowała i uczestniczyła w uroczystościach patriotycznych w Kaliszu. Przygotowywała także młodzież do konkursów międzyszkolnych, dotyczących patriotyzmu. Uczestniczyła z grupą własnych wychowanków w wykładach Instytutu Pamięci Narodowej, prowadzonych w ramach Klubu Historycznego im. Generała Stefana Roweckiego "Grota".

Inż. Monika Hoffman - od 2007 roku Członek Nadzwyczajny Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Oddział Kalisz oraz pracownik Urzędu Miasta Kalisza. Współpracowała z sekretarzem Klubu Historycznego im. Generała Stefana Roweckiego "Grota" w przygotowaniu i obsłudze wykładów przedstawiciela Instytutu Pamięci Narodowej, na spotkaniach w Kaliszu. Uczestniczyła w wielu uroczystościach patriotycznych i religijnych.

Źródło: Magdalena Furmaniak - KPM






Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU