iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

83-letnia kaliszanka przekazała swoje oszczędności oszustom...

83-letnia mieszkanka Kalisza uwierzyła oszustom. Kobieta myśląc, że pomaga w policyjnej akcji wypłaciła pieniądze z konta i przekazała nieznanemu mężczyźnie, który podał się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Kiedy zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa powiadomiła policję.

- Seniorka odebrała telefon w poniedziałek. Osoba dzwoniąca poinformowała kobietę, że jest funkcjonariuszem Centralnego Biura Śledczego Policji. Oszust powiedział, że prowadzi działania skierowane przeciwko przestępcom działającym na szkodę osób starszych. 83-latka miała pomóc w zatrzymaniu oszustów. W tym celu kobieta miała wypłacić pieniądze ze swojego konta i przekazać je rzekomemu funkcjonariuszowi CBŚP, który miał je „oznaczyć”. W przypadku kradzieży, gotówki policjanci mieli w łatwy sposób odzyskać pieniądze i zatrzymać sprawców. Cała suma miała zostać zwrócona właścicielce następnego dnia - podają kaliscy mundurowi.

Niestety, 83-latka uwierzyła w tą zmyśloną historię i przekazała oszustom 15 tys. złotych. Kiedy zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa zgłosiła się do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

 

Policja przypomina:

  • jeżeli rozmówca proponuje Ci, że możesz potwierdzić dane „policjanta” pod numerem 997 lub 112 - zanim zadzwonisz pod ten numer sprawdź czy rozłączyłeś poprzednią rozmowę,

  • zawsze możesz osobiście dotrzeć na komendę, aby potwierdzić czy faktycznie Policja prowadzi działania opisywane przez dzwoniącego,

  • Policja nigdy, w przypadku prowadzonych czynności operacyjnych nie prosi obywateli o pomoc, czy przekazanie jakichkolwiek pieniędzy!

  • nigdy nie działaj pochopnie pod presją czasu; spróbuj opanować emocje,

  • jeśli przypuszczasz, że mogłeś paść ofiarą oszustów natychmiast powiadom o tym fakcie Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU