iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Ale draka! W bibliotece jest alpaka!

2022-08-26 08:08:00

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu przygotowała dla dzieci nietuzinkową atrakcję na zakończenie wakacji. Bibliotekę Główną przy ul. Legionów 66 odwiedzą alpaki.


MBP przygotowuje warsztaty międzykulturowe dla najmłodszych dzieci z Polski i Ukrainy pod hasłem „Ale draka! W bibliotece jest alpaka”. Te sympatyczne zwierzęta z Ameryki Południowej mają spokojną i bardzo łagodną naturę. Podczas warsztatów dzieci będą mogły je głaskać, karmić przygotowanymi marchewkami, spacerować z nimi i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Istotnym elementem zajęć będą także warsztaty plastyczne, podczas których dzieci będą mogły „wykleić” własne zwierzątko z wykorzystaniem wełny alpaczej. Nie zabraknie także sporej dawki wiedzy na temat alpak, m.in. ich pochodzenia, budowy, charakteru czy wełny oraz mnóstwa ciekawych książek o zwierzętach.

 

Warsztaty odbędą się w poniedziałek, 29 sierpnia, o godz. 17.00. Skierowane są do dzieci od 3. roku życia. Warsztaty są bezpłatne, ale liczba miejsc ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejsze zapisy na biblio@mbp.kalisz.pl; tel. 62 757 34 30.

Podczas zajęć „Ale draka! W bibliotece jest alpaka!” będą robione zdjęcia. Na miejscu, w bibliotece, rodzice uczestników warsztatów zostaną poproszeni o podpisanie zgody na publiczny wizerunek dziecka.

 Czytaj również

Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU