iKalisz.pl reklamy
Siatkówka

Aleksandra Rasińska na ataku w kaliskim zespole

2022-06-08 12:06:00

Z włoskiego Sassuolo do Kalisza… taką drogę przebyła nowa atakująca MKS-u Kalisz. Aleksandra Rasińska, bo o niej mowa, bezpośrednio przed wyjazdem za granicę reprezentowała Volley Wrocław i Developres Bella Dolina Rzeszów. W przyszłym sezonie będzie odpowiedzialna za atak kaliskiego zespołu.


Przed wyjazdem do Włoch, gdzie spędziła ostatnie 8 miesięcy, urodzona w 1998 roku Rasińska była jedną z wyróżniających się atakujących młodego pokolenia. Sezon 2019/20 zakończyła z dorobkiem 376 punktów i tytułem najlepiej punktującej zawodniczki TAURON Ligi, co poskutkowało transferem do drużyny wicemistrzyń Polski.

 

W Rzeszowie o czas gry musiała rywalizować jednak z kanadyjką Kierą Van Ryk, talentem na miarę światową. Mimo wszystko, kiedy otrzymywała szansę od trenera Antigi prezentowała się z dobrej strony. W sezonie 2021/22 wróciła do Wrocławia, ale już w listopadzie skorzystała z oferty Green Warriors Sassuolo. Teraz bogatsza o nowe doświadczenia wraca do TAURON Ligi w barwach MKS-u Kalisz.

 

Aleksandra Rasińska jest czwartą zawodniczką w kaliskim klubie z potwierdzonym kontraktem na sezon 2022/23 dołączając tym samym do Alicji Grabki, Karoliny Drużkowskiej i Aleksandry Cygan. Siatkarki MKS-u w przyszłym sezonie w roli pierwszego trenera poprowadzi Marcin Widera.

 Czytaj również

Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU