Wnioskodawcy zwracają uwagę, że działająca sieć, która opiera się głównie o szkielet światłowodowy i miedziany podatna jest na uszkodzenia i zakłócenia ciągłości pracy przez m.in. uszkodzenie lub zamierzony sabotaż fizyczny lub hakerski.
Dzięki modernizacji w/w przemiennika - podkreślają przedstawiciele ostrowskich krótkofalowców - możliwa będzie komunikacja kryzysowa nawet z tzw. ręcznych radiostacji osobistych (tzw. krótkofalówek) z dowolnego miejsca powiatu ostrowskiego, krotoszyńskiego, pleszewskiego, ostrzeszowskiego oraz kaliskiego i okolicznych gmin sąsiednich województw z pominięciem twardej infrastruktury szkieletowej w postaci istniejących stacjonarnych sieci telekomunikacyjnych.
Modernizacja ma obejmować wymianę wysłużonego niemal 20-letniego sprzętu teletransmisyjnego oraz instalację nowych anten na budynku wieżowca znajdującego się przy ulicy Szamarzewskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Wszystkie prace zostaną przeprowadzone nieodpłatnie własnymi siłami przez lokalne środowisko krótkofalowców. Planowana modernizacja pozwoli na niezakłócone działanie przemiennika przez kolejne kilkanaście lat. Szacowany koszt inwestycji to kwota około 6 tys. zł.
- Na dzień dzisiejszy przemiennik analogowy SR3O oraz cyfrowy SR3DOS zostały wyłączone z użytkowania w związku z fizycznym uszkodzeniem wysłużonych anten oraz sprzętu teletransmisyjnego. W celu przywrócenia funkcjonowania jednego z w/w przemienników niezbędny jest pilny zakup 2 anten firmy DIAMOND F23 w cenie jednostkowej 670 zł brutto - czytamy w piśmie skierowanym do decydentów przez Ostrowski Klub Krótkofalowców.
- W związku z powyższym prosimy o wsparcie przedmiotowego projektu w formie zakupu i darowizny wskazanego niezbędnego sprzętu teletransmisyjnego oraz anten lub przekazanie darowizny na rzecz Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców zgodnie z §4 pkt. 5 Regulaminu Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców SP3POW: „Klub może być wspierany przez osoby fizyczne i prawne w drodze czasowego lub stałego użyczenia zasobów pozostających ich własnością, takich jak w szczególności pomieszczenie dla spotkań Klubu i jego wyposażenie, sprzęt radiokomunikacyjny, instalacje antenowe, itp.”.
Ostrowski Klub Krótkofalowców, to grupa przyjaciół o podobnych zainteresowaniach, połączonych wspólną pasją do łączności radiowych, którzy preferują wyprawy terenowe, odbywające się o każdej porze roku, w różnych miejscach kraju, oraz uczestnictwo w przeróżnych akcjach promujących krótkofalarstwo wśród ogółu społeczeństwa.
W razie chęci pomocy, pytań, a także wątpliwości związanych z powyższym apelem OKK, można kontaktować się poprzez e-mail: klub@sp3pow.pl
Poprzednia
Następna