iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Autorskie spotkanie z twórcą podgatunku literackiego zwanego powieścią neomilicyjną

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka zaprasza na spotkanie autorskie z Ryszardem Ćwirlejem, twórcą podgatunku literackiego zwanego powieścią neomilicyjną. Autor m.in. „Tylko umarli wiedzą” czy „Śliski interes” gościł będzie w Bibliotece Głównej w czwartek, 9 listopada, o godzinie 18.00.

Do Kalisza Ryszard Ćwirlej przyjeżdża w ramach działalności tutejszego Dyskusyjnego Klubu Książki, którego uczestnicy nie raz omawiali powieści pisarza związanego z Poznaniem. Ćwirlej jest laureatem Nagrody „Wielkiego Kalibru” za książkę pt. „Tylko umarli wiedzą” oraz dwukrotnie uhonorowanym nagrodą Czytelników „Wielkiego Kalibru”. Ma w swoim dorobku ponad dwadzieścia książek, zebranych w kilku cyklach. Najbardziej znane to: cykl kryminałów o milicjantach z Poznania oraz seria z komisarzem Antonim Fischerem, której akcja rozgrywa się w stolicy Wielkopolski w dwudziestoleciu międzywojennym.

Ryszard Ćwirlej poza pisaniem zajmuje się również nauczaniem, jest wykładowcą na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył socjologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W latach 90. pracował jako reporter w katowickim i poznańskim oddziale TVP. W roku 2010 został członkiem zarządu do spraw programowych poznańskiego Radia Merkury. Odszedł jednak z radia w roku 2015.

Spotkanie z pisarzem, dofinansowane ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbędzie się w czwartek, 9 listopada 2023, o godz. 18:00 w Bibliotece Głównej przy ul. Legionów 66, a poprowadzi je Michał Hynas, który na co dzień opiekuje się Dyskusyjnym Klubem Książki w MBP w Kaliszu.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU