iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Bank tlenu u strażaków

2021-04-15 12:04:00

Zdjęcie: gov.pl
W celu zabezpieczenia szpitali w odpowiednią ilości tlenu na potrzeby hospitalizacji pacjentów, w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu zorganizowany został „bank tlenu”. Dzięki temu zabiegowi lecznice z regionu mogą być spokojne o dostawy tlenu niezbędnego szczególnie w przypadku leczenia pacjentów covidowych.

Natomiast dla sprawnego dostarczania butli szpitalom do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Kaliszu, w tymczasowe użytkowanie został przekazany z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku, ciężki samochód kwatermistrzowski z Hydraulicznym Dźwigiem Samochodowym.

- Pojazd na co dzień posiada ładunek około 50 różnej wielkości butli z tlenem, które alarmowo mogą być transportowane do wyznaczonego przez Stanowisko Kierowania Komendanta Wojewódzkiego miejsca, gdzie będą wykorzystywane do ratowania zdrowia i życia pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 - wyjaśnia st. sekc. Jakub Pietrzak KM PSP w Kaliszu.

(alf)

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl