iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Baster wytropił złodzieja

Zdjęcie: KMP Kalisz

Owczarek niemiecki o imieniu Baster, nie po raz pierwszy pokazał, że jest ekspertem w swojej dziedzinie. Kilkadziesiąt minut zajęło mu wytropienie sprawcy kradzieży węży ciśnieniowych.

- W sobotę oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu przyjął zgłoszenie dotyczące kradzieży dwóch węży ciśnieniowych pozostawionych na jednym z pól uprawnych znajdujących się na terenie powiatu kaliskiego. Na interwencję zostali skierowani policjanci, aby ustalić bliższe okoliczności zdarzenia, a także wykonać czynności procesowe. Na miejsce wyruszył również policyjny przewodnik mł. asp. Patryk Paraszczuk wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym, psem patrolowo-tropiącym. Baster błyskawicznie podjął trop i ruszył śladem sprawcy przestępstwa. Po kilkuset metrach doprowadził policjantów wprost z pola do jednej z pobliskich nieruchomości. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych znajdujących się na terenie tej posesji, policjanci ujawnili skradzione węże ciśnieniowe - podaje kaliska policja.

W związku ze sprawą zatrzymany został 52-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży.

Skradzione przedmioty zostały przekazane prawowitemu właścicielowi.

Źródło: KMP Kalisz


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU